fot. PAP/EPA

Biegi narciarskie. Polki trzecie w sprincie drużynowym

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym techniką dowolną w zawodach narciarskiego Pucharu Świata w estońskiej miejscowości Otepaeae. Polki od najszybszych Szwedek były wolniejsze o 0.9 s. Drugie miejsce zajęły Norweżki – Maiken Caspersen Falla i Ingvild Flugstad Oestberg. Do Idy Ingemarsdotter i Stiny Nilsson straciły 0.8 s.


To pierwsze w tym sezonie miejsce na podium polskich biegaczek. Za trzecią lokatę otrzymały po 2 000 franków szwajcarskich. Podopieczne trenera Aleksandra Wierietielnego dobrą dyspozycję zasygnalizowały już w półfinale, kiedy wygrały swoją serię. W finale od początku biegły w czołówce. Na półmetku wraz z Norweżkami i Szwedkami uzyskały niewielką przewagę i powoli stawało się jasne, że te trzy duety między sobą podzielą miejsca na podium. Rywalizująca na ostatniej zmianie Jaśkowiec biegła tuż za Skandynawkami. Choć ambitnie walczyła na finiszu to poprawić lokaty już nie zdołała.

Cross Country World Cup

To były jedyne w tym sezonie PŚ sprinty drużynowe. Kolejny start w tej konkurencji Kowalczyk i Jaśkowiec czeka podczas lutowych mistrzostw świata w Falun. Teraz pucharowa karawana ruszy dalej na Wschód. W dniach 23-25 stycznia narciarki będą rywalizować w rosyjskim Rybińsku. Zapanowano tam zmagania techniką dowolną – na 10 km i sprint – oraz bieg łączony 2×7,5 km.

***

Wyniki finału sprintu drużynowego PŚ w Otepaeae:

1.   Szwecja I (Ingemarsdotter i Nilsson) 16:11.1

2.   Norwegia I (Falla i Oestberg) +0.8

3.   Polska (Kowalczyk i Jaśkowiec) +0.9

4.   Niemcy I (Kolb i Herrmann) +16.5

5.   Finlandia I (Kyllonen i Parmakoski) +17.6

6.   USA II (Sargent i Brennan) +18.1

7.   Rosja I (Docenko i Matwiewa) +18.4

8.   Finlandia II (Saarinen i Sarasoja-Lilja) +19.8

9.   Szwecja II (Pajala i Falk) +33.0

10. Słowenia II (Lampic i Razinger) +59.5

PAP

drukuj