fot. PAP/Jacek Bednarczyk

ME piłkarzy ręcznych. Michał Jurecki w Drużynie Gwiazd!

Michał Jurecki został wybrany najlepszym lewym rozgrywającym EHF Euro 2016. O przynależności do Drużyny Gwiazd decydowali fani (40 proc.) oraz eksperci EHF (60 proc.) MVP turnieju wybrano mózg reprezentacji Hiszpanii – Raula Entrerriosa.


Popularny „Dzidziuś” rzadko ma okazję grywać w kadrze na swojej nominalnej pozycji. Najczęściej, ze względu na urazy kolegów, pojawia się na środku rozegrania, a swoje zadania wykonuje znakomicie. Pod nieobecność Mariusza Jurkiewicza Michael Biegler rzadko rezygnował z usług swojego lidera, a na boisku sporadycznie pojawiał się w jego miejsce Rafał Gliński. EHF Euro 2016 młodszy z braci Jureckich zakończył z dorobkiem 34 bramek i 27 asyst. Statystycznie była to najlepsza mistrzowska impreza w jego karierze.

W najlepszej siódemce mistrzostw znalazło się aż czterech szczypiornistów Vive Tauronu Kielce. Niekwestionowanym liderem lewego skrzydła ogłoszono Manuela Strleka, zaś po przeciwnej stronie koła wyróżniał się Tobias Reichmann. Wśród obrotowych bezkonkurencyjny był, nie pierwszy już raz, Julen Aguinagalde.

Choć czempionat Starego Kontynentu nie dobiegł jeszcze końca, poznaliśmy już najbardziej wartościowego zawodnika całej imprezy. Został nim mózg reprezentacji Hiszpanii – Raul Entrerrios. Podopieczny Manolo Cadenasa nie imponuje statystykami, jednak to on doprowadził swój zespół do finału mistrzostw.

* * *

Drużyna Gwiazd EHF Euro 2016:

Bramkarz: Andreas Wolff (Niemcy)
Lewe skrzydło: Manuel Strlek (Chorwacja)
Lewe rozegranie: Michał Jurecki (Polska)
Środek rozegrania: Sander Sagosen (Norwegia)
Prawe rozegranie: Johan Jakobsson (Szwecja)
Prawe skrzydło: Tobias Reichmann (Niemcy)
Koło: Julen Aguinagalde (Hiszpania)
Najlepszy obrońca: Henrik Mollgaard (Dania)
MVP turnieju: Raul Entrerrios (Hiszpania)

Sport.RIRM

drukuj