CEV: Polska organizatorem siatkarskich mistrzostw Europy!

Siatkarskie mistrzostwa Europy mężczyzn w 2017 roku zostaną rozegrane w Polsce. Taką decyzję podjęła Europejska Federacja Siatkówki. Jak poinformowała CEV, gospodarzami żeńskiego turnieju będą Azerbejdżan i Gruzja.


Polska po raz pierwszy w historii samodzielnie zorganizuje męski czempionat Starego Kontynentu. W 2013 roku, kiedy biało-czerwoni ulegli w pojedynku barażowym Bułgarii (2:3), byli gospodarzami turnieju do spółki z Danią.

To kolejna wielka impreza siatkarska, której organizatorem będzie Polska. W 2014 roku sukcesem zakończyły się rozegrane nad Wisłą mistrzostwa świata. Tegoroczne zmagania o tytuł najlepszej drużyny Europy podopieczni Stephane’a Antigi zakończyli na piątym miejscu. W ćwierćfinale musieli oni uznać wyższość Słowenii (2:3). Dotychczas biało-czerwoni tylko raz wywalczyli złoto na czempionacie Starego Kontynentu.

Podobny wynik do panów (ćwierćfinał) osiągnęły panie, którym nie udało się uniknąć walki w kwalifikacjach do turnieju głównego. Dzisiejsze losowanie sprawiło, że zawodniczkom Jacka Nawrockiego przyjdzie zmierzyć się z Węgierkami i Finkami. Skład grupy C uzupełni jedna z czterech drużyn: Dania, Szwecja, Estonią bądź Luksemburg.

Sport.RIRM

drukuj