Łyżwiarstwo szybkie: w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się mistrzostwa Polski w wieloboju i wieloboju sprinterskim

Najlepsi panczeniści z naszego kraju walczą w Tomaszowie Mazowieckim o medale mistrzostw Polski. W Arenie Lodowej rozpoczęły się mistrzostwa Polski w wieloboju i wieloboju sprinterskim. Podchodzę do tych mistrzostw z pełnym szacunkiem, staram się dawać z siebie wszystko w każdym starcie. Chcę być gotowy na zbliżające się mistrzostwa świata – mówi startujący w Tomaszowie Damian Żurek.


W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się 91. Mistrzostwa Polski w Wieloboju oraz 43. Mistrzostwa Polski w Wieloboju Sprinterskim. Stawką rywalizacji w Arenie Lodowej będą nie tylko medale, ale i kwalifikacje do kadry na mistrzostwa świata w Inzell, które również odbędą się w formule wielobojowej.

– Nasi reprezentanci walczą o medale mistrzostw Polski w wieloboju i wieloboju sprinterskim, ale nie tylko – podkreśla Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy PZŁS.

– W Tomaszowie trwać będzie także walka o miejsce na mistrzostwa świata. W wielobojach sprinterskich, gdzie mamy po trzech zawodników i trzy zawodniczki, jedno z miejsc będzie obsadzane właśnie na podstawie wyników z mistrzostw rozgrywanych w Arenie Lodowej. Jest więc szansa pojechać na mistrzostwa, które już za tydzień startują w Inzell. A jeżeli chodzi o tzw. wielobój duży, to na podstawie tej klasyfikacji miejsce na mistrzostwa wywalczyła już Magdalena Czyszczoń, natomiast wśród mężczyzn do Inzell pojedzie właśnie mistrz Polski – dodaje.

fot. Grzegorz Michałowski

Finisz łyżwiarskiego sezonu jest dla polskich zawodników intensywny. Maraton startów za Atlantykiem zwieńczyły mistrzostwa świata na dystansach w Calgary, podczas których nasi panczeniści wspierani przez PGE Polską Grupę Energetyczną S.A. zdobyli dwa brązowe medale za sprawą Andżeliki Wójcik, Igi Wojtasik i Karoliny Bosiek w sprincie drużynowym oraz Damiana Żurka w biegu na 500 metrów. Ten ostatni potwierdził w Kanadzie, że w tym sezonie jest jednym z najlepszych polskich panczenistów.

– Do mistrzostw Polski podchodzę z pełnym szacunkiem i staram się dawać z siebie wszystko – podkreśla Damian Żurek, brązowy medalista ostatnich MŚ.

– Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całego sezonu. Teraz jeszcze trochę popracowaliśmy, żeby podbudować formę na mistrzostwa świata, ale już pierwszy start w Tomaszowie był niezły. Po mistrzostwach świata przyjdzie czas na odpoczynek, na razie staram się nie myśleć o tym, jak udany to był sezon, a skupiać się, by go udanie zakończyć – dodaje.

fot. Grzegorz Michałowski

W Tomaszowie rozegrana została także rywalizacja w sprincie drużynowym kobiet i mężczyzn w ramach MP na Dystansach. W biegu drużynowym kobiet najlepsze były zawodniczki Pilicy Tomaszów Mazowiecki (Iga Smejda, Natalia Jabrzyk, Karolina Bosiek), które wyprzedziły AZS AWF Katowice i MKS Cuprum Lubin. Wśród panów także wygrali zawodnicy Pilicy (Kacper Abratkiewicz, Jakub Piotrowski, Damian Żurek), którzy wyprzedzili Fundację ŁiSW Legię Warszawa oraz Pilicę II.

– Powoli już spoglądam na finisz tego sezonu, ale chcę jeszcze powalczyć w Tomaszowie, dobrze reprezentować mój klub. Mamy fajny czas, nasi sprinterzy pokazali moc, także nam w drużynie udało się natrzaskać trochę medali, widać że idziemy do przodu, co cieszy – mówi Andżelika Wójcik.

Wstęp na mistrzostwa w Arenie Lodowej jest bezpłatny, początek czwartkowych startów o godz. 16.00. Organizatorami 91. Mistrzostw Polski w Wieloboju oraz 43. Mistrzostw Polski w Wieloboju Sprinterskim w Tomaszowie Mazowieckim są Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego oraz Tomaszowskie Centrum Sportu, zarządca Areny Lodowej. Partnerem głównym mistrzostw jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., a partnerem instytucjonalnym Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami zawodów są 4F, WERON oraz MCC Medale.

– Myślę, że każdy kolejny sezon także będzie rekordowy, właśnie takie były nasze ostatnie miesiące – cieszy się Rafał Tataruch, prezes PZŁS.

fot. Grzegorz Michałowski

– Zdobywaliśmy medale mistrzostw Europy, świata, Pucharu Świata, wielu naszych zawodników było w top 10 na świecie. Nasi zawodnicy nie tylko pukają do niej, ale są już w światowej czołówce. To niezwykle cieszy – dodaje prezes.

Biuro Prasowe Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl