Trzy duże inwestycje unowocześnią Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem

Trzy duże inwestycje realizowane będą w najbliższym czasie w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Po ich zakończeniu pod Tatrami sportowcy będą mogli korzystać z krytego toru łyżwiarskiego, nowego hotelu oraz rozbudowanej sali jadalnej.


– Nasz ośrodek jest od kilku lat w ciągłym procesie budowlanym, cały czas coś udoskonalamy i modernizujemy. W chwili obecnej trwają prace związane z rozbudową stołówki, żebyśmy mogli pomieścić zdecydowanie więcej osób na terenie jadalni. Jest to po części konsekwencją naszych inwestycji. Mamy coraz więcej klientów, coraz więcej sportowców u nas trenuje, w związku z czym to był jeden z elementów podstawowych – mówi dyrektor zakopiańskiego COS Sebastian Danikiewicz.

Na tym nie koniec, bo ośrodek jest w przede dniu rozpoczęcia dwóch bardzo dużych inwestycji.

– W tej chwili rozstrzygnęliśmy już przetarg na budowę hotelu, jak również na budowę zadaszonego toru lodowego. To ostatnie przedsięwzięcie jest największym spośród wszystkich inwestycji dotychczas prowadzonych nie tylko przez nasz ośrodek, ale w ogóle przez wszystkie Centralne Ośrodki Sportu – wyjaśnia Danikiewicz.

W hali lodowej znajdzie się także bieżnia lekkoatletyczna z tartanem, a wewnątrz toru będzie też tor asfaltowy do nartorolek i rolek. Dodatkowo będzie tam również zwykłe lodowisko, siłownia, sale treningowe oraz magazyny i szatnie, a trybuny pomieszczą dwa tysiące widzów. Obiekt będzie spełniał wymogi organizacji imprez masowych, w tym zawodów rangi międzynarodowej zgodnych z wymaganiami Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU) i Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego (PZŁS). We wrześniu minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński podpisał decyzję o zwiększeniu dofinansowania budowy krytego toru lodowego do kwoty 97 mln 401 tys. 200 zł, która gwarantuje realizację inwestycji.

– W najbliższych dniach będą podpisane umowy, a później przystąpimy do prac, m.in. związanych w projektami. Późną jesienią, na styku już pewnie nawet z zimą, będziemy chcieli rozpocząć prace budowlane – dodaje Danikiewicz.

Szef zakopiańskiego COS szacuje, że kryty tor łyżwiarski zostanie oddany do użytku wiosną 2023, a hotel na przełomie roku 2022 i 2023.

Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie/Sport.RIRM

drukuj