Łyżwiarstwo szybkie. Dwa medale biało-czerwonych na mistrzostwach świata juniorów

Z dwoma medalami biało-czerwoni kończą rywalizację na mistrzostwach świata juniorów w Salt Lake City. Po brązowym krążku w sprincie drużynowym dziś srebro w biegu masowym dorzuciła Karolina Bosiek.

Te medale dają nadzieję na lepszą przyszłość polskich panczenów. W trakcie mistrzostw świata juniorów w Salt Lake City najpierw na podium stała sprinterska drużyna w składzie Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka i Natalia Jabrzyk. Polki – wynikiem 1:29,467 – ustanowiły rekord kraju w tej kategorii wiekowej. Wcześniej o włos od indywidualnego krążka była Bosiek. 18-letnia zawodniczka była czwarta na dystansie 3000 m i piąta na 1500 m. Rehabilitacji szukała w wyścigu ze startu wspólnego.

Tym razem panczenistka KS Pilica Tomaszów Mazowiecki nie zawiodła. Zgromadziła 20 punktów i uległa tylko Kanadyjce Beatrice Lamarche (30 oczek). To trzeci medal Bosiek w mistrzostwach świata juniorów. Przed dwoma laty – wraz z Andżeliką Wójcik i Kają Ziomek – także sięgnęła po brąz w sprincie drużynowym.

18-latka reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Była częścią drużyny, która w batalii o siódme miejsce pokonała Koreanki. Jako najmłodsza olimpijska w polskiej kadrze Bosiek zajęła 16. lokatę w zmaganiach na 3000 m i 29. na 1000 m.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl