Ekstraklasa. Arka demoluje bezradną Termalikę

Pierwsze zwycięstwo Arki Gdynia w rundzie wiosennej stało się faktem. Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego rozbili przed własną publicznością BrukBet Termalikę Nieciecza 4:0 w meczu kończącym 27. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Dzięki wygranej ekipa z Trójmiasta zbliżyła się do ósmego w tabeli Zagłębia Lubin na dystans jednego punktu.

Miejscowym, mimo początkowo dość mało przekonującej postawy, udało się wyjść na prowadzenie w 22. minucie gry. Martin Miković nieprzepisowo zatrzymał we własnym polu karnym Damiana Zbozienia i sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Mateusz Szwoch.

Osiem minut później Arka poszła za ciosem, po raz drugi zmuszając do kapitulacji Jana Muchę. Tym razem w roli głównej wystąpił Ruben Jurado, który po świetnej centrze Luki Zarandii uderzeniem głową dość szczęśliwie skierował piłkę do bramki rywali.

W 35. minucie podopieczni Leszka Ojrzyńskiego w zasadzie rozstrzygnęli losy spotkania. Wówczas na 3:0 podwyższył Maciej Jankowski. Napastnik gospodarzy mocnym strzałem z ostrego kąta w kierunku dalszego słupka nie dał większych szans golkiperowi Słoni na skuteczną interwencję.

Aktualny zdobywca Pucharu Polski dobił gości w 75. minucie, kiedy to rezerwowy Grzegorz Piesio po indywidualnej akcji bez większych problemów poradził sobie z trzema kryjącymi go obrońcami Termaliki i płaskim uderzeniem z trzynastu metrów ustalił wynik meczu.

Dzięki wygranej, notabene pierwszej w rundzie wiosennej, Arka umocniła się na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli i zbliżyła się do będącego na ósmej pozycji Zagłębia Lubin na dystans jednego punktu. Drużyna Jacka Zielińskiego ugrzęzła natomiast w strefie spadkowej – na piętnastej lokacie.