LM. Wisła nie urwała punktów Veszpremowi

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock nie sprawili niespodzianki i przegrali na wyjeździe z Telekomem Veszprem 25:31 w meczu 12. kolejki Ligi Mistrzów. Mimo porażki wicemistrzowie Polski zachowali szóste miejsce w tabeli, ale przewaga Nafciarzy nad BjerringbroSilkeborg stopniała do dwóch punktów.

Zespół z Płocka jechał na Węgry po ważnym zwycięstwie nad Bjerringbro-Silkeborg (28:25), dzięki czemu przybliżył się do udziału w 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia był Veszprem, ale należało pamiętać o tym, że w pierwszym starciu tych drużyn Wisła była w stanie urwać punkt bardziej utytułowanemu przeciwnikowi.

Gospodarze zaczęli spotkanie od dwóch goli, ale szybko trzema trafieniami odpowiedzieli wicemistrzowie Polski. Potem kilka błędów popełnili Nafciarze, co wykorzystali rywale, którzy zdołali uzyskać jedną-dwie bramki przewagi. W kolejnych minutach na wyższym procencie skuteczności zaczął bronić Roland Mikler, bramkarz Veszpremu. Jego koledzy z zespołu nie zmarnowali tego faktu i stopniowo podwyższali prowadzenie. Dodatkowo Wisła popełniła błędy w rozegraniu, co pozwoliło Węgrom na przeprowadzenie kilku kontr. W 27. minucie gospodarze prowadzili już 17:12 i stało się jasne, że zawodnikom Piotra Przybeckiego będzie ciężko o punkty. Na przerwę Telekom schodził przy wyniku 18:14.

Pierwsza bramka w drugiej połowie padła dopiero po pięciu minutach gry – było to trafienie gości na 18:15. Trzy minuty później strata wicemistrzów Polski zmalała do dwóch goli i wydawało się, że płocczanie są w stanie odwrócić losy meczu (20:18). Stało się jednak inaczej. Wisła kilka razy doprowadzała do sytuacji, gdy przewaga Veszpremu malała do dwóch trafień, ale gospodarze szybko odskakiwali. Gdy w 57. minucie Węgrzy rzucili na 29:23, stało się jasne, że tym razem goście wrócą do Polski bez punktów. Ostatecznie Nafciarze ponieśli porażkę 25:31.

Wisła zachowała szóste – ostatnie, premiowane udziałem w 1/8 finału – miejsce w tabeli grupy A Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Polski o dwa oczka wyprzedzają Bjerringbro-Silkeborg, które sensacyjnie pokonało dziś na wyjeździe THW Kiel 24:21. Veszprem plasuje się na trzeciej pozycji.