LM. Skra rozbiła wicemistrzów Belgii

PGE Skra Bełchatów bez większych problemów pokonała przed własną publicznością belgijską Precurę Antwerpia 3:0 (25:17, 25:18, 25:17) w swoim drugim meczu obecnej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów. Dzięki tej wygranej podopieczni Miguela Angela Falaski z kompletem punktów samodzielnie prowadzą w tabeli grupy F.

Starcie bełchatowian z wicemistrzem Belgii było dość jednostronnym widowiskiem. Właściwie przez całe spotkanie ton boiskowym wydarzeniom nadawali zawodnicy Miguela Angela Falaski, którzy zanotowali swoją drugą wygraną za trzy punkty w obecnym sezonie Ligi Mistrzów. O ich dominacji najlepiej świadczy fakt, że w żadnej partii nie oddali rywalom więcej niż 18 oczek. Pierwszoplanowymi postaciami wśród mistrzów Polski byli Wojciech Włodarczyk oraz Mariusz Wlazły, którzy zapisali na swoim koncie odpowiednio 16 i 11 punktów Natomiast po przeciwnej stronie siatki na słowa pochwały zasłużył jedynie zdobywca 11 oczek, Marien Moreau.

I set

Premierowa partia meczu rozpoczęła się zaskakującym uderzeniem wicemistrzów Belgii, między innymi dzięki świetnej postawie w ataku Mariena Moreau oraz Gijsa Jorna (6:9). Ich dobra dyspozycja nie trwała jednak zbyt długo, a do odrabiania strat przystąpiła Skra, która tuż po pierwszej przerwie technicznej doprowadziła do remisu (10:10). Od tego momentu na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna. Podopieczni trenera Miguela Angela Falaski rozkręcali się z każdą kolejną minutą i po skutecznej kontrze w wykonaniu Srećko Lisinaca prowadzili już 14:12, a na drugą przerwę techniczną schodzili po ataku z prawego skrzydła Mariusza Wlazłego (16:13). W dalszej części seta Belgowie w żaden sposób nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z bełchatowianami. Kiedy skutecznym zbiciem z drugiej linii popisał się Michał Winiarski i gospodarze odskoczyli na osiem punktów, losy tej odsłony były właściwie rozstrzygnięte (23:15). Skra bezpiecznie „dowiozła” wysoką przewagę do końca seta, wygrywając 25:17. Przysłowiową kropkę nad „i” postawił atakiem ze środka Karol Kłos.

II set

Druga partia od początku miała wyrównany przebieg. Dobre ataki i bloki przeplatane były zepsutymi serwami (3:2, 7:6). Na pierwszą przerwę techniczną oba zespoły zeszły przy nieznacznej przewadze Skry (8:7). Potem jednak to Belgowie wyszli na prowadzenie, kiedy bezbłędnie na kontrze zachował się Michael Andrei (12:13). W tym momencie o czas poprosił Miguel Angel Falaska. Krótka reprymenda Hiszpana pozytywnie wpłynęła na grę bełchatowian, którzy zdobyli aż siedem oczek z rzędu, głownie dzięki znakomitym zagrywkom Wojciecha Włodarczyka oraz licznym błędom po stronie gości (19:14). Mistrzowie Polski tak wypracowanej przewagi nie oddali już do końca seta. Zepsuty atak Moreau dał im piłkę setową, a drugą odsłonę spotkania zakończył asem serwisowym Michał Winiarski (25:18).

III set

Będący na fali bełchatowianie od mocnego uderzenia rozpoczęli trzecią partię, w której po efektownej kontrze z pipe’a Wojciecha Włodarczyka oraz pojedynczym bloku Michała Winiarskiego prowadzili różnicą czterech oczek(8:4). W dalszej części seta obraz gry nie uległ zmianie. Skra za sprawą dobrej zagrywki, a także gry blokiem w pełni kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie (11:7, 15:9). Gdy Srećko Lisinac skutecznie zaatakował z przesuniętej krótkiej – mistrzowie Polski odskoczyli na osiem punktów i byli o krok od wygranej w całym spotkaniu (18:10). Zawodnicy Krisa Tanghe wydawali się z każdą kolejną akcją tracić wiarę w sukces, a po udanej kontrze Włodarczyka było już 23:16. Chwilę później krótka w wykonaniu Karola Kłosa dała bełchatowianom piłkę meczową, którą wykorzystali za pierwszym podejściem po ataku z lewego skrzydła Michała Winiarskiego (25:17).