Formuła 1. Jules Bianchi wyszedł ze śpiączki!

Jules Bianchi nie jest już w stanie śpiączki farmakologicznej – poinformowała rodzina kierowcy. Siedem tygodni wcześniej Francuz uległ ciężkiemu wypadkowi podczas Grand Prix Japonii.

Poważne obrażenia głowy sprawiły, że od pamiętnego wypadku na torze Suzuka kierowca Marussia F1 Team wciąż walczył o życie. Do tej pory jest nieprzytomny, a jego stan określa się jako krytyczny. Oddycha jednak bez pomocy aparatury.

Bianchiego przeniesiono do francuskiego szpitala, gdzie przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii. W najbliższych tygodniach lekarze będą próbowali poprawić funkcjonowanie mózgu kierowcy.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl