Formuła 1. GP Bahrajnu – Kara dla Adriana Sutila

Powodem przesunięcia Niemca o pięć pól startowych do wyścigu było blokowanie Romaina Grosjeana.

Oznacza to, że Sutil wyruszy do dzisiejszego wyścigu z ostatniego pola.

Sędziowie przeanalizowali wykazy z telemetrii i okazało się, że podczas pierwszej części kwalifikacji Niemiec blokował kierowcę Lotusa.

Dodatkowo, sędziowie przyznali mu dwa punkty karne. Przypomnijmy, że po przekroczeniu limitu dwunastu punktów karnych, kierowca nie zostanie dopuszczony do następnego Grand Prix.

Wcześniej pisaliśmy już o karze dla Daniela Ricciardo za niebezpieczny wyjazd ze stanowiska serwisowego podczas GP Malezji. Australijczyk, po przesunięciu o dziesięć pozycji w dół, wystartuje z trzynastego pola.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl