Formuła 1. Kubica ponownie szybszy od Strolla i Sirotkina

130 okrążeń i najlepszy rezultat spośród kierowców Williamsa – Robert Kubica ponownie wyjechał na tor. W Barcelonie testował samochód FW41.


Williams ma za sobą trudny okres. Ekipa z Grove musiała w krótkim czasie zmienić swoje cele na bieżący sezon. Model FW41, który miał pozwolić na konkurowanie z najlepszymi, wymaga sporych poprawek. To właśnie ze względu na liczne modyfikacje w bolidzie Robert Kubica co chwilę meldował się dziś u swoich mechaników. Nie przeszkodziło mu to jednak w uzyskaniu najlepszego rezultatu spośród kierowców Williamsa.

Siergiej Sirotkin i Lance Stroll jeździli tutaj wcześniej podczas Grand Prix. W kwalifikacjach Rosjanin uzyskał rezultat 1:19,695. Kanadyjczyk był wtedy sporo wolniejszy (1:20,225). Dziś te wyniki nie były konkurencyjne z tym, co pokazał Robert Kubica. Polak – w trakcie porannej sesji – osiągnął 1:19,253. Miał jednak w swoim bolidzie bardziej miękką mieszkankę opon.

Czas krakowianina był ósmym rezultatem dnia. Najszybciej pojechał Valtteri Bottas z Mercedesa (1:16,904). Kubica należał dziś do grupy najbardziej zapracowanych kierowców. Łącznie pokonał 130 okrążeń. Więcej jeździli tylko Bottas (139), Antonio Giovinazzi z Ferrari (148) i Charles Leclerc z Saubera (139).

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl