fot. PAP/EPA

Formuła 1 rozwiązała umowę z promotorem Grand Prix Rosji

Wyścigi królowej motorsportu nie będą odbywać się w Rosji. Formuła 1 rozwiązała kontrakt z tamtejszym promotorem Grand Prix. Nie ogłoszono jeszcze zastępcy dla odwołanego GP.


Po ataku Rosji na Ukrainę władze Formuły 1 zdecydowały o odwołaniu Grand Prix Rosji, które po raz ostatni miało zagościć na torze w Soczi. Od sezonu 2023 zmagania miały przenieść się do Sankt Petersburga i trwać przynajmniej trzy lata, bowiem kontrakt na organizację wyścigów F1 obowiązywał do 2025 roku. Władze królowej motorsportu zdecydowały się jednak na rozwiązanie umowy ze stroną rosyjską.

„Formuła 1 może potwierdzić, że rozwiązała umowę z promotorem Grand Prix Rosji. To oznacza, że w przyszłości Rosja nie będzie miejscem wyścigów” – ogłosiła F1 w komunikacie prasowym.

Umowa na organizację Grand Prix Rosji obejmowała około 50 mln dolarów wpisowego. Władze Formuły 1 nie ogłosiły jeszcze kraju, który zastąpi odwołane GP.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl