Liga Mistrzów. Juve remisuje i gra dalej

Juventus Turyn bezbramkowo zremisował na wyjeździe z AS Monaco w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Champions League. Taki wynik sprawił, że do kolejnej rundy awansowała Stara Dama.

Pierwsze minuty na Stade Louis II w Monako przebiegały po dyktando wicemistrzów Francji. Juventus Turyn grał nerwowo i łatwo tracił piłkę. Ofensywne wejścia AS Monaco nie przynosiły jednak oczekiwanych rezultatów. Najpierw Gianluigiego Buffona zaskoczyć próbował Geoffrey Kondogbia. Francuz uderzył mocno i niecelnie. W 8. minucie Andrea Pirlo znakomicie zagrał do Carlosa Teveza. Snajper gości uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Danijela Subasicia.

Po dwudziestu minutach gry z dystansu ponownie uderzył Kondogbia, piłka poleciał prosta w rękawice Buffona. Wraz z upływającym czasem zawodnikom z Księstwa brakowało pomysłu na sforsowanie włoskiej defensywy i gra się wyrównała. W ostatnich minutach pierwszej połowy swoje okazje zmarnowali Yannic Ferreira-Carrasco i Carlos Tevez.

Po zmianie stron piłkarze Leonardo Jardima ponownie zagościli na połowie Starej Damy. W 47. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Ferreira-Carrasco, na nieszczęście gospodarzy przegrał pojedynek z dobrze interweniujący Giorgio Chiellinim. Chwilę później dośrodkowywał Joao Moutinho, Buffon co prawda nie złapał piłki, która zmierzała do siatki gości, jednak sprzed linii bramkowej wybił ją Patrice Evra. Juve czekało na zabójczy kontratak, który mógłby przynieść gola zawodnikom Massimilliano Allegriego. Okazja nadarzyła się po godzinie gry. Alvaro Morata zmarnował jednak nadarzającą się sytuację, ponieważ za długo czekał z podaniem do Teveza i defensorzy gospodarzy zdążyli wrócić na własną połowę, by przerwać atak Juve.

W kolejnych minutach miała miejsce kolejna fala na bramkę Bianconerich. Włosi przetrwali tę szarżę  i uspokoili grę. Do końcowego gwizdka arbitra Juve kontrolowało wydarzenia na boisku, a bezsilni zawodnicy z Ligue1 wyczekiwali końcowego gwizdka arbitra. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry dobić gospodarzy mógł Andrea Pirlo. Włoch z odległości ponad 30 metrów wykonywał rzut wolny, jednak piłka po jego próbie uderzyła w spojenie bramki Monaco.

Po bezbramkowym remisie do kolejnej rundy awansował Juventus Turyn, który w pierwszym pojedynku wygrał 1:0.Stara Dama jest jedynym przedstawicielem włoskiej Serie A, który nadal walczy o triumf w Lidze Mistrzów.