Liga Konferencji Europy. Skromne zwycięstwo Rakowa w Kazachstanie i pewny awans do kolejnej rundy

Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe FK Astana 1:0 w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Wicemistrzowie Polski, którzy tydzień temu rozbili Kazachów 5:0, tym samym przypieczętowali awans do III rundy kwalifikacyjnej rozgrywek.

Zespół z Częstochowy kwestię awansu rozstrzygnął w zasadzie już w pierwszym starciu tych drużyn. Rewanż w Nur-Sułtanie miał więc być jedynie formalnością. W kadrze meczowej Rakowa zabrakło Iviego Lopeza, Deiana Sorescu oraz Bogdana Racovitana.

Goście już w 4. minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednak Sebastian Musiolik przy próbie przelobowania bramkarza rywali trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W 11. minucie Astana ponownie miała dużo szczęścia. Po strzale Bena Ledermana sprzed pola karnego piłka trafiła w poprzeczkę. W 16. minucie błąd popełnili gracze gospodarzy, zaliczając stratę w okolicy 20. metra, a Władysław Koczerhin natychmiast potężnie uderzył w kierunku bramki, pokonując golkipera Kazachów.

Po stracie gola gracze Astany próbowali konstruować akcje zaczepne, ale bez większego zagrożenia dla defensywy wicemistrzów Polski. Tymczasem podopieczni trenera Marka Papszuna mieli kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Mateusz Wdowiak, ale zbyt długo zwlekał z decyzją o strzale i ostatecznie został zablokowany przez wracającego obrońcę. W kierunku bliższego słupka z kilkunastu metrów uderzał również Patryk Kun, jednak dobrze interweniował w tej sytuacji golkiper. Ostatecznie Raków zwyciężył w rewanżu 1:0, a w całym dwumeczu 6:0 i bez najmniejszych problemów, w dobrym stylu zameldował się w kolejnej rundzie Ligi Konferencji Europy, gdzie zmierzy się ze słowackim Spartakiem Trnava.