Japonia na remis z Grecją

Japonia zremisowała z Grecją 0:0 w meczu grupy C na mistrzostwach świata w Brazylii. Podopieczni Fernando Santosa kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak w 38. minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Konstantinos Katsouranis

Obie drużyny do dzisiejszego meczu przystąpiły w niezbyt dobrych humorach. Zarówno  piłkarze Alberto Zaccheroniego, jak i ekipa ze Starego Kontynentu przegrały swoje pierwsze mecze w Grupie C i, by wciąż liczyć się w walce o awans do fazy pucharowej, musiały dopisać do swojego dorobku bardzo cenny komplet punktów.

Początek spotkania nie należał do najciekawszych. Na boisku było sporo chaosu i niedokładności. Jako pierwsi groźną akcję przeprowadzili Grecy. W 11. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Panagiotis Kone, jednak piłka trafiła wprost w ręce interweniującego bramkarza rywali. Na odpowiedź Japończyków trzeba było czekać do 19. minuty. Ładną kombinacyjną akcję podopiecznych Alberto Zaccheroniego zakończył uderzeniem sprzed pola karnego Yuya Osako, ale na wysokości zadania stanął Orestis Karnezis. Później kolejne okazje marnowali Keisuke Honda oraz Yoshito Okubo. Pierwszy niebezpieczny uderzył z rzutu wolnego, drugi niecelnie główkował po dośrodkowaniu Yuto Nagatomo. Od 38. minuty piłkarze ze Starego Kontynentu grali w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Konstantinos Katsouranis za faul na Makoto Hasebe. Grająca w osłabieniu „Hellada” nie zamierzała jednak składać broni. Już dwie minuty później przed świetną szansą na otworzenie wyniku stanął Vasilis Torosidis, jednak z jego próbą znakomicie poradził sobie Eiji Kawashima.

Druga połowa przypominała pierwszą. Gracze Alberto Zaccheroniego prowadzili grę, zaś Grecy starali się od czasu do czasu groźnie kontratakować. W 60. minucie bliski szczęścia był Theofanis Gekas, ale jego strzał z najwyższym trudem obronił Kawashima. Chwile później mogło być 1:0 dla Japończyków. Po centrze Shinjiego Kagawy w szesnastkę rywali Atsuto Uchida wyłożył futbolówkę Yoshito Okubo, który fatalnie spudłował nie trafiając do pustej bramki. Piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni mimo, że mieli optyczną przewagę nie potrafili już więcej przeprowadzić żadnej składnej i szybkiej akcji. Swoje szanse mieli jeszcze Okubo, Uchida i Endo. Jednak i oni nie znaleźli sposobu na dobrze dysponowanego dzisiaj Orestisa Karnezisa.

Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który najbardziej satysfakcjonuje reprezentację Kolumbii. Podopieczni Jose Nestora Pekermana z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w grupie C i są już pewni udziału w kolejnej fazie MŚ. Japończycy i Grecy mają natomiast po jednym punkcie i szansy na awans będą musieli szukać w ostatnich meczach grupowych.

Japonia Grecja 0:0

Japonia: Kawashima – Uchida, Konno, Yoshida, Nagatomo – Yamaguchi, Hasebe (Endo 46’) – Okazaki, Honda, Okubo – Osako (Kagawa 57’)

Grecja: Karnezis – Torosidis, Papastathopoulos, Manolas, Holebas – Maniatis, Katsouranis, Kone (Salpingidis 81’) – Fetfatzidis (Karagounis 42’), Mitroglou (Gekas 35’), Samaras

Czerwona kartka: Katsouranis (Grecja)

Żółte kartki: Hasebe (Japonia) oraz Katsouranis, Samaras, Torosidis (Grecja)

Sędzia: Joel Aguilar (Salwador)