Higuain zapewnił półfinał Argentynie

Argentyna po 24 latach przerwy ponownie zagra w półfinale piłkarskich mistrzostw świata. Podopieczni Alejandro Sabelli pokonali w meczu ćwierćfinałowym Belgię 1:0. Decydujące trafienie padło jeszcze przed przerwą, a jego autorem okazał się Gonzalo Higuain. Rywalem Albicelestes w 1/2 finału będzie zwycięzca rywalizacji pomiędzy Holandią a Kostaryką.

Argentyńczycy przystąpili do pojedynku ćwierćfinałowego po kosztującym ich dużo sił meczu ze Szwajcarią, w którym do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. Również Belgowie mieli w nogach 120 minut rywalizacji w 1/8 finału z Amerykanami. Trudno było wytypować zdecydowanego faworyta tej potyczki, ponieważ w czasie turnieju żadna z tych drużyn nie zachwycała tak, jak to od niej oczekiwano.

Pierwsze minuty meczu upłynęły pod dyktando Albicelestes. Na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać. W 8. minucie Leo Messi zagrywał w kierunku Gonzalo Higuaina, piłka po drodze odbiła się jeszcze od nogi jednego z Belgów, ale gracz Napoli zdołał oddać strzał z pierwszej piłki, czym zupełnie zaskoczył golkipera Czerwonych Diabłów Thibauta Courtoisa. Dalsza część pierwszej połowy to próby ataku w wykonaniu podopiecznych Marca Wilmotsa, ale bez efektu bramkowego. Najlepszą sytuację w 42. minucie zmarnował Kevin Mirallas, który minimalnie pomylił się przy strzale głową.

Na początku drugiej części gry ponownie zaatakowali Argentyńczycy, ale nie udało im się podwyższyć prowadzenia. W 55. minucie poprzeczka uratowała Belgów po indywidualnej akcji i uderzeniu Higuaina. W odpowiedzi głową na bramkę Romero strzelał Marouane Fellaini, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Czerwone Diabły dalej szukały szansy w ataku pozycyjnym, zaś Messi i spółka groźnie kontratakowali. W doliczonym czasie gry po jednej z kontr sam na sam z Courtois’em stanął Leo Messi, ale lepszy w tej sytuacji okazał się golkiper Belgii. Argentyńczycy utrzymali korzystny wynik do końca spotkania i to oni cieszą się z awansu do półfinału, w którym zagrają po raz pierwszy od 1990 roku i mundialu we Włoszech. Belgom nie udało się powtórzyć wyczynu swoich rodaków z 1986 roku, w którym zajęli oni czwarte miejsce w turnieju.

Argentyna – Belgia 1:0 (1:0)