Suarez bohaterem La Celeste! Urugwaj – Anglia 2:1!

Piłkarska reprezentacja Urugwaju pokonała w Sao Paulo Anglię 2:1 w meczu grupy D rozgrywanych w Brazylii mistrzostw świata. Obie bramki dla podopiecznych Oscara Tabareza zdobył Luis Suarez. „Synowie Albionu” odpowiedzieli jedynie trafieniem Wayne’a Rooneya.

Już w 2. minucie niepewnie interweniował Fernando Muslera. Golkiper wypuścił piłkę po zagraniu Leightona Bainesa, jednak w porę naprawił swój błąd. Po chwili Harta strzałem z rzutu rożnego próbował zaskoczyć Luis Suarez. Bramkarz Manchesteru City zdołał wybić futbolówkę zmierzającą do siatki. W 9. minucie ręką akcję Anglików zatrzymał Diego Godin, za co został ukarany pierwszą żółtą kartką. Przed szansą z rzutu wolnego stanął Wayne Rooney. Piłka o centymetry minęła jednak bramkę Muslery. Kolejną groźną akcję przeprowadzili La Celeste, a groźnym uderzeniem nad poprzeczką popisał się Cristian Rodriguez. Z czasem spotkanie się wyrównało. 31. minuta przyniosła najlepszą sytuację Anglików. Po rzucie rożnym w wykonaniu Gerrarda z futbolówką minął się Muslera, a z metra głową w spojenie trafił Wayne Rooney. Chwilę później gola zdobyli reprezentanci Urugwaju. Przed polem karnym z piłką znalazł się Cavani. Napastnik PSG dograł do Suareza, który głową umieścił futbolówkę w siatce. „Synowie Albionu” chcieli odpowiedzieć natychmiastowo. Z ostrego kąta uderzał Sturridge, jednak dobrą interwencją wykazał się Muslera.

Zdecydowanie lepiej drugą odsłonę meczu rozpoczęli podopieczni Oscara Tabareza. Najpierw Harta z rzutu rożnego po raz kolejny próbował zaskoczyć Suarez. Golkiper Manchesteru City z dużym trudem uratował swoją drużynę przed utratą drugiego gola. W 52. minucie oko w oko z angielskim bramkarzem stanął Cavani, jednak uderzył obok prawego słupka. „Synowie Albionu” mogli odpowiedzieć natychmiastowo. Z futbolówką na ósmym metrze znalazł się Rooney. Snajper Manchesteru United trafił prosto w dobrze interweniującego Muslerę. W 62. minucie Sterling kolanem trafił w głowę Alvaro Pereiry. Początkowo sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie, jednak po chwili zawodnik wstał o własnych siłach. Roy Hodgson próbował odmienić losy meczu wprowadzając na boisko Barkleya i Lallanę. Na kwadrans przed końcem „Synowie Albionu” doprowadzili do wyrównania. Po indywidualnej akcji Johnsona na prawym skrzydle piłkę w siatce umieścił Wayne Rooney. To pierwszy gol snajpera United na mundialu. Anglicy atakowali, a kolejną bramkę zdobyli La Celeste. Po podaniu z głębi pola futbolówkę do Suareza przedłużył Cavani, a napastnik Liverpoolu uderzył obok bezradnego Harta. „Wyspiarze” do ostatnich minut próbowali odmienić losy meczu. Żaden z nich nie zdołał już pokonać Fernando Muslery, a trzy punkty powędrowały na konto Urugwaju.

Po dwóch meczach La Celeste mają na swoim koncie trzy punkty. W ostatnim spotkaniu podopieczni Oscara Tabareza zmierzą się z Włochami. Anglicy wciąż liczą się w walce o 1/8 finału. Muszą jednak liczyć na dwa zwycięstwa Italii oraz wysoko pokonać reprezentację Kostaryki.

Urugwaj – Anglia 2:1 (1:0).

Luis Suarez (39-głową), (85).- Wayne Rooney (75)

Żółta kartka – Urugwaj: Diego Godin. Anglia: Steven Gerrard.

Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania). Widzów 60 000.

Urugwaj: Fernando Muslera – Maximiliano Pereira, Diego Godin, Jose Maria Gimenez, Martin Caceres – Alvaro Gonzalez (78. Jorge Fucile), Egidio Arevalo Rios, Cristian Rodriguez, Nicolas Lodeiro (67. Christian Stuani) – Luis Suarez (87. Sebastian Coates), Edinson Cavani.

Anglia: Joe Hart – Glen Johnson, Gary Cahill, Phil Jagielka, Leighton Baines – Steven Gerrard, Jordan Henderson (87. Rickie Lambert), Raheem Sterling (65. Ross Barkley), Danny Welbeck (71. Adam Lallana) – Daniel Sturridge, Wayne Rooney.