fot. PAP/Panoramic

Formuła 1. Szef Red Bulla przesłuchany przez prawnika

Christian Horner, szef zespołu Red Bull Formuły 1, wobec którego toczy się wewnętrzne dochodzenie, został oficjalnie przesłuchany przez prawnika. 50-letni Brytyjczyk jest oskarżany wewnętrznie o „niewłaściwe zachowanie” wobec pracownika.


Christian Horner spotkał się w Londynie z prawnikiem, który nie jest związany w żaden sposób z zespołem. Nie ujawniono, gdzie spotkanie się odbyło, o kogo chodzi i co jest faktycznie powodem postępowania.

„Nie byłoby właściwe, abyśmy wypowiadali się w sprawie przed zakończeniem śledztwa” – powiedział rzecznik zespołu.

Dzisiaj już jednak wiadomo, że Horner wszystkie zarzuty o „niewłaściwe zachowanie” odrzuca. Brytyjskie media sugerują, że sprawa szybko nie zostanie wyjaśniona, ponieważ sezon rozpoczyna się 2 marca w Bahrajnie, po trzech dniach testów (21-23 lutego). Red Bull potwierdził jednak, że „prowadzi nadal niezależne dochodzenie” wobec szefa teamu.

Teraz austriacki zespół skupia się na prezentacji bolidu na sezon 2024. Uroczystość odbędzie się w czwartek w siedzibie ekipy w Milton Keynes.

Red Bull Racing to mistrz świata F1 zarówno wśród kierowców gdzie tytuł zdobył Holender Max Verstappen jak i konstruktorów. Horner pracuje w teamie od 2005 roku. W tym czasie zdobył z zespołem siedem tytułów mistrzowskich dla kierowców i sześć konstruktorów. Tegoroczny sezon będzie jubileuszowy dla Red Bulla. Team będzie bowiem obchodził dwudziestolecie istnienia.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl