fot. PAP/EPA

FIFA World Cup 2018. Szymon Marciniak rozjemcą w starciu Argentyny i Islandii

Szymon Marciniak poprowadzi spotkanie Argentyny z Islandią. Pojedynek grupy D zaplanowano na najbliższą sobotę.


To pierwszy mecz mundialu, który poprowadzi polski arbiter od 1998 roku. Wtedy na MŚ we Francji Ryszard Wójcik sędziował spotkanie Holandii z Koreą Południową. Teraz na kartach historii próbuje zapisać się Szymon Marciniak. Na europejskich salonach już teraz osiągnął sporo. Był nawet bliski sędziowania któregoś ze spotkań finałowych – albo Ligi Mistrzów, albo Ligi Europy.

Swoją przygodę z Rosją Szymon Marciniak rozpocznie od meczu Argentyny z Islandią. Widowisko odbędzie się w najbliższą sobotę na Spartak Arenie w Moskwie. Początek o godz. 15.00. Faworytem będą Albiceleste, których do pierwszego triumfu na tegorocznym turnieju spróbuje poprowadzić Lionel Messi.

Argentyńczyk doskonale zna się z Marciniakiem i nie ma prawa go dobrze wspominać. W ubiegłym roku Polak był rozjemcą najpierw w meczu Barcelony z PSG (1/8 finału), a następnie z Juventusem (ćwierćfinał). Oba pojedynki zakończyły się wysoką porażką Dumy Katalonii (0:4 i 0:3).

W starciu Argentyny z Islandią Szymon Marciniak będzie mógł liczyć na wsparcie sędziów liniowych: Tomasza Listkiewicza i Pawła Sokolnickiego.

Sport.RIRM

drukuj