FIFA World Cup 2018. Cztery zmiany w składzie na Kolumbię

Z Janem Bednarkiem, Bartoszem Bereszyńskim, Jackiem Góralskim i Dawidem Kownackim w składzie Polacy rozpoczną dzisiejsze starcie z Kolumbią. Selekcjoner Adam Nawałka zdecydował się na cztery zmiany.


Mecz z Senegalem wymusił na selekcjonerze reprezentacji Polski odważne decyzje. Adam Nawałka zdecydował, że na ławce rezerwowych usiądą Arkadiusz Milik, Jakub Błaszczykowski i Kamil Grosicki. Już wcześniej nikt nie wierzył w występ Thiago Cionka.

Linię obrony mają wzmocnić Jan Bednarek i Bartosz Bereszyński. Obrońca Sampdorii wystąpi w roli wahadłowego. Na lewym skrzydle podobne zadanie otrzymał Maciej Rybus. W środku pola pojawi Jacek Góralski. Defensywny pomocnik ma uwolnić Piotra Zielińskiego, co – według zamysłu trenera – przełoży się na lepszą jakość w rozegraniu. W starciu z Senegalem do linii obrony cofał się Grzegorz Krychowiak. Luka między formacją defensywną a ofensywą była na tyle duża, że nie pozwalała na płynne przejście do ataku.

Dobre wrażenie na selekcjonerze zrobił Dawid Kownacki, który w meczu z Senegalem na ostatni kwadrans zmienił Arkadiusza Milika.

Do wyjściowej jedenastki reprezentacji Kolumbii wraca James Rodriguez. Lider zespołu starcie z Japonią rozpoczynał na ławce rezerwowych. Nie sprawdziły się medialne spekulacje, że w dzisiejszym meczu Jose Pekerman zrezygnuje z usług Davinsona Sancheza. Od pierwszych minut na boisko wybiegnie też Juan Cuadrado z Juventusu.

* * *

Skład reprezentacji Polski na mecz z Kolumbią:

Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Jan Bednarek, Michał Pazdan – Bartosz Bereszyński, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Jacek Góralski, Maciej Rybus – Robert Lewandowski, Dawid Kownacki

Sport.RIRM

drukuj