Ekstraklasa. Cracovia utrzymuje kontakt z czołówką ligi

Cracovia zdołała odwrócić losy spotkania i pokonała Stal Mielec (2:1) w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów w 85. minucie zdobył Patryk Makuch.

Mecz rozgrywany w Krakowie lepiej zaczęli gospodarze. Już w 6. minucie bramkę mógł zdobyć Fin Benjamin Kallman, lecz w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok słupka. Chwilę później spudłował Michał Rakoczy.

Gra toczyła się w szybkim tempie, ale często przerywana była faulami, co utrudniało przeprowadzanie składnych akcji. W 37. minucie Mateusz Mak otrzymał świetne podanie od Bartłomieja Ciepieli, wygrał pojedynek z Cornelem Rapą i wyłożył piłkę Japończykowi Kokiemu Hinoko, który pewnym strzałem pokonał Karola Niemczyckiego. Była to pierwsza bramka zdobyta przez Stal w tej rundzie.

W przerwie trener Jacek Zieliński dokonał aż trzech zmian i Cracovia ruszyła do ataku. Tuż po wznowieniu gry Mateusz Matras zablokował strzał Rakoczego oddany z pola karnego. Za moment było już jednak 1:1, a bramka padła po akcji duetu rezerwowych – Ukrainiec Jehwen Konoplianka podał do Otara Kakabadze, a Gruzin strzałem z kąta pokonał Bartosza Mrozka. W 85. minucie zrobiło się 2:1 dla gospodarzy. Kakabadze podał z prawego skrzydła w pole karne, a tam Patryk Makuch strzałem z 12 m posłał piłkę do siatki. Była to pierwsza bramka napastnika Cracovii od 30 października ubiegłego roku.

Stal jeszcze próbowała ratować remis. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym Cracovii, ale gospodarze nie pozwolili na odebranie sobie ciężko wywalczonego zwycięstwa.