Ekstraklasa. Sześć goli Kolejorza, deklasacja w Poznaniu!

Lech Poznań rozbił przed własną publicznością Jagiellonię Białystok 6:1. Bramki dla „Kolejorza” zdobyli Kasper Hamalainen, Dawid Kownacki, Gergo Lovrencsics i Łukasz Teodorczyk. Snajper wicemistrzów Polski ustrzelił hat – tricka.

Dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji od początku do końca. Pierwszą okazję podopieczni Mariusza Rumaka wypracowali już w 3. minucie. Po podaniu Hamalainena obok słupka uderzył Teodorczyk. Po chwili prowadzenie Lechitom zapewnił sam Fin, wykorzystując dokładne dośrodkowanie Huberta Wołąkiewicza. W 13. minucie Krzysztof Baran skapitulował po raz drugi. Wrzutkę Możdżenia zamknął strzałem lewą nogą Łukasz Teodorczyk. Kolejna groźna akcja „Kolejorza” i kolejna bramka. Ze skrzydła dośrodkowywał Lovrencsics, a mocnym strzałem głową piłkę w siatce po raz kolejny umieścił Teodorczyk. Lechici nie zamierzali spocząć na laurach. Przed przerwą okazje do zdobycia gola mieli Szymon Pawłowski i Marcin Kamiński. Ten pierwszy próbując przerzucić piłkę nad Baranem, nie trafił w światło bramki. Po strzale 22 – letniego obrońcy futbolówka wylądowała na poprzeczce.

Jagiellonia szczęścia szukała w zmianach. Po przerwie na murawie pojawili się Nika Dzalamidze i Dawid Plizga. „Kolejorz” kontynuował jednak wspaniałą grę z pierwszych 45. minut. Po strzale Arajuuriego piłka uderzyła w słupek. Chwilę później hat – trickiem popisał się Łukasz Teodorczyk, wykorzystując zagranie głową Lovrencsicsa. Na kwadrans przed końcem stuprocentową okazję zmarnowali podopieczni Piotra Stokowca. Oko w oko z Kotorowskim stanął Plizga. Pojedynek wygrał jednak doświadczony golkiper wicemistrzów Polski. W 76. minucie Mariusz Rumak wprowadził w miejsce Linettego Dawida Kownackiego. 17 – latek z Poznania zdobył piątego gola dla gospodarzy, wykorzystując dogranie Claasena. Młody piłkarz Lecha ze wspaniałej strony pokazał się w kolejnej akcji „Kolejorza”. Piłkę w siatce umieścił tym razem Gergo Lovrencsics. W ostatnich minutach arbiter podyktował rzut karny dla Jagiellonii, który na honorowe trafienie zamienił Dani Quintana.

Poznaniacy pokazali dziś na boisku kawał dobrego futbolu. Forma „Kolejorza” zapowiada walkę o mistrzowski tytuł do samego końca. Sporą przewagę ma Legia, ale do końca pozostało jeszcze kilka arcyważnych spotkań.

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 6:1 (3:0)
K. Hamalainen 7’ Ł. Teodorczyk 13’ 24’ 53’ D. Kownacki 76’ G. Lovrencsics 78’ – D. Quintana 89’ (k.)
Lech: Krzysztof Kotorowski – Mateusz Możdżeń, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz – Łukasz Trałka, Karol Linetty (76’ Dawid Kownacki), Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen (81’ Dimitrije Injac), Szymon Pawłowski (62’ Daylon Claasen) – Łukasz Teodorczyk
Jagiellonia: Krzysztof Baran – Jakub Tosik (46’ Dawid Plizga), Ugochukwu Ukah, Martin Baran, Giorgi Popchadze – Michał Pazdan, Adam Dźwigała (65’ Sebastian Rajalakso), Joel Perovuo, Maciej Gajos (46’ Nika Dzalamidze), Dani Quintana – Bekim Balaj