Ekstraklasa. Ostre sankcje dla Legii i dla chuliganów

Prezes klubu piłkarskiego Legia Warszawa Bogusław Leśnodorski podczas konferencji prasowej zapowiedział, iż zostały podjęte działania, mające na celu znalezienie oraz ukaranie osób, które wzięły udział we wczorajszej bójce podczas meczu stołecznej drużyny z Jagiellonią Białystok. Klubowi grożą kary finansowe oraz czasowe zamknięcie stadionu.

Podczas wczorajszego spotkania 24. kolejki polskiej Ekstraklasy doszło bijatyki pomiędzy kibicami gospodarzy i gości. Nerwowo na trybunach było już od samego początku meczu. Kibice z Warszawy wywiesili w swoim sektorze odwróconą do góry nogami flagę Jagiellonii, którą ukradli w zeszłym roku. Z sektora przyjezdnych poleciały petardy i race. Fani białostockiego klubu sprowokowani zachowaniem stołecznej grupy kibiców próbowali przedostać się przez bramę, oddzielającą ich od sektora buforowego i innych widzów. Kilkudziesięciu sympatyków Legii ruszyło w stronę trybun zajmowanych przez gości i sforsowało przejście.  Doszło do bójki z udziałem obu grup. Ochrona nie interweniowała, gdyż w jej kompetencjach było tylko wezwanie policji. Mundurowi dotarli na miejsce dopiero po kilku minutach, gdyż nie mogli wejść na stadion z powodu zamkniętych bram. W wyniku całej tej sytuacji upoważniony przedstawiciel urzędu miasta ogłosił decyzję o przerwaniu spotkania.

Dziś głos w sprawie wczorajszego incydentu zabrały władze warszawskiego klubu. Prezes Leśnodorski poinformował, iż zidentyfikowano 15 chuliganów, biorących udział w zajściu. Zostaną na nich nałożone maksymalnie długie zakazy stadionowe. Do końca dnia ma zostać wydanych kolejnych 50 zakazów.

Współwłaściciel Legii Dariusz Mioduski zapowiedział, iż nie wyobraża sobie, żeby w przyszłości na stadionie przy Łazienkowskiej doszło do czegoś podobnego. Podkreślił, iż nie należy stosować odpowiedzialności zbiorowej i karać tylko tych, którzy na to zasłużyli.

Warszawski klub może się spodziewać sankcji ze strony PZPN-u, jak również Komisji Ligi Ekstraklasy SA. Posiedzenie tego organu zaplanowano na środę na godz. 15:30. Komisja wyda werdykt w sprawie przerwanego spotkania. Stołecznemu zespołowi grozi walkower. To jednak nie koniec potencjalnych kar dla klubu ze stolicy. Komendant stołecznej policji wystąpił do wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego o zamknięcie dla publiczności stadionu Legii do końca fazy zasadniczej sezonu. O tym, jak zakończy się cała sprawa, przekonamy się za kilka dni.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl