Ekstraklasa. Lechia nie zwalnia tempa

Lechia Gdańsk umocniła się na prowadzeniu w tabeli Ekstraklasy. Podopieczni Piotra Stokowca pokonali u siebie Koronę Kielce 2:0. Dwukrotnie do siatki trafił Flavio Paixao.

W trakcie bieżącej kampanii Korona Kielce przegrała tylko raz – u siebie z Legią 1:2. Ostatnie tygodnie były dla złocisto-krwistych bardzo udane. Wygrali trzy z czterech spotkań, a dziś chcieli postawić się liderującej Lechii Gdańsk.

Przez pierwszy kwadrans więcej w ofensywie zrobili gospodarze. Wciąż brakowało jednak klarownych okazji i strzałów. Kiedy swoich sił na połowie przeciwnika próbowała Korona, dobrze spisywali się obrońcy. W 24. minucie pozornie niegroźne dośrodkowanie z prawej strony boiska przyniosło Lechii rzut karny. Arbiter uznał, że Piotr Malarczyk faulował Flavio Paixao, choć Portugalczyka i tak uprzedził bramkarz. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i trafił na 1:0.

Goście byli zmuszeni do ofensywnej gry. Gdy w doliczonym czasie pierwszej części meczu poważnie zagrozili bramce rywali, na wysokości zadania stanął Dusan Kuciak. Pojedynek z golkiperem najpierw przegrał Felicio Brown Forbes, a następnie Michael Gardawski.

Od początku drugiej połowy Korona szukała okazji do wyrównania. Po okresie lepszej gry przyszło spore rozczarowanie, bo do siatki ponownie trafili podopieczni Piotra Stokowca. Mateusz Sopoćko zagrał na wolne pole do Jakuba Araka. Napastnik wypatrzył idącego za akcją Flavio Paixao, a Portugalczyk z bliska nie miał problemów z pokonaniem Matthiasa Hamrola.

To był gwóźdź do trumny. Złocisto-krwiści nie zdołali już odwrócić losów widowiska. Lechia umocniła się na prowadzeniu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Korona – z dorobkiem 11 punktów – jest siódma.