Ekstraklasa. Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w grupie spadkowej

Grupa spadkowa zakończyła zmagania w sezonie 2019/2020. Zwycięstwo w dolnej połówce tabeli zapewnił sobie Górnik Zabrze, mimo domowej porażki z Zagłębiem Lubin 0:2.

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
Bartosz Białek 12′ Filip Starzyński 67′(k.)

Raków Częstochowa – Wisła Płock 2:1 (0:1)
Sebastian Musiolik 84′ Felicio Brown Forbes 90′ – Alan Uryga 39′

Wisła Kraków – Arka Gdynia 0:1 (0:1)
Oskar Zawada 41′

Korona Kielce – ŁKS Łódź 2:0 (0:0)
Iwo Kaczmarski 72′ Daniel Szelągowski 89′

Ekipa Marcina Brosza mogła pozwolić sobie na porażkę i ostatecznie triumfować w grupie spadkowej pod warunkiem, że Wisła Płock straci punkty w wyjazdowej konfrontacji z Rakowem Częstochowa. Jak się okazało, „Nafciarze” – choć prowadzili w Bełchatowie po golu Alana Urygi – przegrali z beniaminkiem 1:2, dzięki czemu Górnik zakończył sezon 2019/2020 na dziewiątej pozycji w tabeli. Zabrzanie w ostatniej serii gier ulegli na własnym boisku Zagłębiu Lubin 0:2.

W innym sobotnim meczu Korona Kielce pokonała przed własną publicznością najsłabszy w całej stawce ŁKS Łódź 2:0, przerywając tym samym serię dziewięciu ligowych pojedynków bez zwycięstwa. Marne to jednak pocieszenie dla podopiecznych Macieja Bartoszka, którzy już wcześniej stracili szansę na pozostanie w Ekstraklasie.

W Krakowie natomiast miejscowa Wisła musiała uznać wyższość Arki Gdynia (0:1). Goście trzy „oczka” zapewnili sobie po bramce autorstwa Oskara Zawady. Ostatnie spotkanie w karierze rozegrał Paweł Brożek, który pojawił się na boisku w 76. minucie. Z „Białą Gwiazdą” oficjalnie pożegnał się również Marcin Wasilewski. 40-letni obrońca mógł nawet wpisać się na listę strzelców, ale w 67. minucie nie wykorzystał rzutu karnego – jego uderzenie obronił Kacper Krzepisz.