fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Ekstraklasa. Jakub Błaszczykowski podpisał półroczny kontrakt z Wisłą Kraków

Zmagającą się ze sporymi problemami Wisła Kraków dokonała olbrzymiego wzmocnienia. Półroczny kontrakt z klubem spod Wawelu podpisał Jakub Błaszczykowski.


Sytuacja wokół 33-letniego pomocnika i 13-krotnego mistrza Polski to precedens nie tylko w skali polskiej, ale również światowej. Jakub Błaszczykowski na początku nowego roku za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z VfL Wolfsburg. Kilka dni później stawił się na treningu Wisły Kraków, z którą – jak się teraz okazało – związał się półroczną umową.

Co jednak warto podkreślić, na jej mocy reprezentant Polski dostanie miesięcznie 500 zł netto, czyli najniższą pensję, jaką może otrzymywać zawodowy piłkarz. Pieniądze te zawodnik przeznaczy jednak na zakup biletów dla dzieci z domów dziecka. Czyli – de facto – były kapitan kadry będzie grał za darmo dla Białej Gwiazdy!

Do tego należy jeszcze przypomnieć, że Jakub Błaszczykowski jest jednym z „ratowników” pogrążonego w olbrzymim kryzysie klubie. To właśnie on wspólnie z biznesmenami Jarosławem Królewskim i Tomaszem Jażdżyńskim pożyczyli Wiśle 4 miliony złotych (każdy z nich po 1.3 mln zł) na bieżące funkcjonowanie.

Jeden z najbardziej zasłużonych piłkarzy w historii polskiego futbolu występował w Wiśle w latach 2005-2007. Następnie wyjechał do Borussii Dortmund – spędził w niej osiem lat, m.in. zdobywając dwa tytuły mistrza Niemiec i docierając do finału Ligi Mistrzów w 2013 roku. Potem trafił jeszcze do ACF Fiorentina oraz VfL Wolfsburg.

Sport.RIRM

drukuj