Ekstraklasa. Górnik Zabrze w końcu nad strefą spadkową

Górnik Zabrze pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin aż 4:2 w meczu 21. kolejki Ekstraklasy i w końcu wydostał się ze strefy spadkowej. Okazałe zwycięstwo gościom zapewnili Roman Gergel, Bartosz Kopacz, Radosław Sobolewski oraz Ołeksandr Szeweluchin.

Spotkanie rozpoczęło się bez fajerwerków. W pierwszych minutach brakowało groźnych strzałów i akcji z polotem. Worek z bramkami rozwiązał się w 19. minucie. Będący ostatnio w dobrej formie Roman Gergel wykorzystał słabe wybicie piłki przez stoperów gospodarzy i precyzyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.

Zagłębie - Górnik Zabrze (2)Już dwie minuty później do remisu doprowadził Łukasz Janoszka, który wykorzystał sytuację sam na sam z Radosławem Janukiewiczem. Na kolejnego gola kibice nie czekali długo, bo zaledwie 180 sekund. Po dośrodkowaniu Łukasza Madeja z lewej flanki głową do siatki trafił Bartosz Kopacz. Festiwal strzelecki zabrał piłkarzom nieco sił. w konsekwencji czego w kolejnych minutach byli mniej aktywni. Zryw nastąpił w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Remis do szatni gospodarzom wywalczył Damian Zbozień.

Zagłębie - Górnik Zabrze (1)Dziesięć minut po wznowieniu gry prowadzenie ponownie objęli goście. Zza szesnastki przymierzył doświadczony Radosław Sobolewski, który precyzyjnym uderzeniem nie dał szans na interwencję Martinowi Polackowi. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem wynik meczu ustalił Ołeksandr Szeweluchin. Z rzutu rożnego dośrodkował Madej, jego centrę przedłużył Adam Danch, a na końcu łańcuszka znalazł się Ukrainiec, który przytomnie zachował się w polu karnym i okazał się skutecznym egzekutorem.

Przed utratą kolejnego gola po próbie Rafała Kurzawy lubinian uratował słupek. W końcówce kunsztem bramkarskim wykazał się jeszcze Radosław Janukiewicz. Dzięki jego interwencji goście nie musieli do końca drżeć o wynik i bez nerwów dowieźli do końca dwubramkową przewagę.

Górnik Zabrze nie przegrał od pięciu spotkań i zajmuje obecnie 14. miejsce w ligowej tabeli, Zagłębie natomiast plasuje się na 7. pozycji.