PŚ w biathlonie. Trzy Polki w czołowej „15”, sprint dla Dorin Habert

Aż trzy reprezentantki Polski znalazły się w czołowej „piętnastce” biathlonowego biegu sprinterskiego w słoweńskiej Pokljuce, zaliczanego do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najlepsza z nich Krystyna Guzik zajęła 8. miejsce, a do najlepszej Francuzki Marie Dorin Habert straciła nieco ponad 40 sekund.

Francuzka od początku bieżącego sezonu utrzymuje się w dobrej formie. Swoją wysoką dyspozycję potwierdziła również na trasie dzisiejszego biegu sprinterskiego, gdzie w znakomitym stylu – popisując się przede wszystkim bezbłędnym strzelaniem – po raz trzeci w karierze wygrała zawody Pucharu Świata.

Drugą na mecie Laura Dahlmeier wyprzedziła o 1.1 sek, trzecia z kolei Franziska Hildebrand do zwyciężczyni piątkowych zmagań straciła równo 13 sekund. Tuż za podium znalazła się Gabriela Soukalova, która pozostała liderką całego cyklu.

Biathlon World Cup in PokljukaBiathlon World Cup in Pokljuka

Ze znakomitej strony w Pokljuce zaprezentowały się Polki. Trzy z nich ukończyły bieg w czołowej „piętnastce”. Na 8. pozycji uplasowała się Krystyna Guzik, 11. miejsce należało do Moniki Hojnisz, 14. lokata przypadła natomiast Magdalenie Gwizdoń – wszystkie popełniły po jednym błędzie na strzelnicy.

Poniżej oczekiwań spisała się 74. dziś Weronika Nowakowska. Tak odległa pozycja sprawiła tym samym, że dwukrotna medalistka tegorocznych mistrzostw świata nie weźmie udziału zarówno w jutrzejszym biegu pościgowym, jak i w niedzielnej biegu masowym. Nieco gorzej wypadła Kamila Żuk, która mimo zaledwie dwóch pudeł zajęła dopiero 75. miejsce.