Chemik Police wygrywa z Dąbrową Górniczą

W pierwszym meczu półfinałowym ORLEN Ligi, zawodniczki Chemika Police wykorzystały atut własnego boiska i pewnie pokonały zespół z Dąbrowy Górniczej 3:1. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godz. 18:00

Pierwszego seta wygrały dąbrowianki 20:25, a liderem zespołu była Elżbieta Skowrońska, która ostatecznie została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania.

Drugi set zakończył się takim samym wynikiem jednak na korzyść Chemika Police. Decydującą fazą tego seta była końcówka, w której gospodynie odskoczyły na cztery punkty przewagi i nie oddały jej już do końca.
Trzeci set, podobnie jak dwa pierwsze, lepiej rozpoczęła drużyna Dąbrowy. Prowadzenie straciły dopiero po drugiej przerwie technicznej i przy większej ilości błędów niż swoje rywalki musiały uznać wyższość Policzanek, które zwyciężyły 25:22.

W czwartym secie nie brakowało dramaturgii na boisku. Zawodniczki walczyły o każdą piłkę. Ostatecznie to gospodynie triumfowały po emocjonującej końcówce 26:24.

Chemik Police – MKS Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 26:24).
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Chemika.

Chemik: Maja Ognjenovic, Katarzyna Mróz, Agnieszka Bednarek-Kasza, Anna Werblińska, Małgorzata Glinka-Mogentale – Agata Sawicka (libero) – Justyna Raczyńska, Aleksandra Krzos, Katarzyna Gajgał-Anioł, Izabela Kowalińska.
Tauron: Ozge Cemberci, Eleonora Dziękiewicz, Rachel Adams, Welissa Gonzaga, Katarzyna Zaroślińska, Elżbieta Skowrońska – Agnieszka Strasz (libero) – Katarzyna Urban, Anna Kaczmar, Natalia Brussa, Joanna Staniucha-Szczurek, Alaksandra Liniarska.