TM Ekstraklasa. Śląsk będzie walczył o utrzymanie!

Zawisza Bydgoszcz wygrała na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w 83 minucie zdobył  Kamil Drygas. Dzięki temu zwycięstwu beniaminek będzie walczył w grupie mistrzowskiej, a Śląsk zgra o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Wrocławianie od początku meczu prowadzili grę, szczególnie widocznym zawodnikiem był Marco Paixao.  W 9 minucie zakotłowało się pod bramką Zawiszy strzał jednego z pomocników Śląska został zablokowany, jeszcze piłkarze w białych koszulkach domagali się rzutu karnego ale sędzia był nie ugięty. 11 minut później groźny strzał oddał Hatley, ale z tym uderzeniem poradził sobie Kaczmarek.   Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry szansę na bramkę zmarnował Paixao, którego efektowny lob zatrzymał się na poprzeczce. Sędzia Marciniak  nie dorzucił ani jednej minuty i oznajmił piętnaście minut przerwy na przemyślenie swoich  zagrań.

Druga połowa rozpoczęła się od  zdecydowanych ataków gości. W 53 minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Marco Paixao. Kiedy wydawało się, że już powinien strzelać Portugalczyk szukał jeszcze w polu karnym Sebino Plaku, tego wyprzedził Lewczuk i cała sytuacja poszła na straty. Trzy minuty później swoją szansę miał brat Marco Flavio.  Dobrze uderzoną piłkę sparował na słupek Kaczmarek.  Chwilę później swojej szansy próbował Grodzicki ale stoper Śląska przesadził z siłą. Wrocławianie nie potrafili wykorzystać żadnej sytuacji mimo tego,  że każda kolejna była lepsza od poprzedniej. Do głosu powoli zaczęli dochodzić piłkarze Tarasiewicza. W 66 minucie dobrą główką popisał się Igor Lewczuk ale jeszcze lepszą interwencje zaprezentował kibicom Marian Kelemen. W samej końcówce kapitalny rajd przeprowadził Wójcicki ale znów na wysokości zadania stanął bramkarz Śląska. Kelemen nie miał szans przy następnej akcji Zawiszy. Do dośrodkowania z rzutu rożnego doszedł Vasconcelos przedłużył podanie na długi słupek, a tam najlepiej zachował się Drygas, który mocnym strzałem pod poprzeczkę skierował piłkę do bramki.  Śląsk do końca próbował zdobyć wyrównującą bramkę ale ta sztuka Wrocławianom się nie udała.

Bramki: Kamil Drygas 83’

Składy:

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek, Igor Lewczuk, Andre Micael, Łukasz Nawotczyński, Sebastian Ziajka, Sebastian Dudek, Hermes (46′ Bernardo Vasconcelos),Kamil Drygas, Piotr Petasz (90+2′ Alvarinho), Michał Masłowski (68′ Jorge Kadu), Jakub Wójcicki.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen, Paweł Zieliński, Rafał Grodzicki, Adam Kokoszka, Tadeusz Socha, Tom Hateley, Dalibor Stevanović (85′ Sebastian Mila), Flavio Paixao, Sebino Plaku (85′ Sylwester Patejuk), Robert Pich (46′ Mateusz Machaj), Marco Paixao.