Bundesliga. Bayern gromi w Augsburgu, Borussia ponownie bez punktów

Bayern Monachium bardzo efektowną wygraną z FC Augsburg (4:0) zapewnił sobie mistrzostwo jesieni w lidze niemieckiej. Jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, który tym samym ma na koncie siedem bramek w obecnym sezonie Bundesligi. Niezbyt miło będzie wspominał swój powrót na ligowe boiska Kuba Błaszczykowski. Polski skrzydłowy Borusii Dortmund popełnił błąd, po którym jego zespół stracił gola, który zaważył na porażce podopiecznych Juergena Kloppa z Herthą Berlin (0:1).

FC Augsburg Bayern Monachium 0:4 (0:0)
Mehdi Benatia 58′  Arjen Robben 59′ 71′ Robert Lewandowski 68′

Bayern udał się na wyjazdowe spotkanie do Augsburga, który do tej pory spisuje się rewelacyjnie, biorąc pod uwagę możliwości finansowe zespołu. Były klub Arkadiusza Milika po 14. ligowych kolejkach w tabeli znajdował się na wysokim trzecim miejscu. Mimo tego mało kto wierzył w to, iż ekipa Pepa Guardioli może ulec temu przeciwnikowi.

Do przerwy zapachniało niespodzianką, ponieważ żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć gola. Gospodarze skupili się na kontratakach, ale czujnie w okolicach pola karnego zachowywał się Manuel Neuer, który kilkukrotnie kasował groźne zagrania rywali.

FC Augsburg vs FC Bayern Munich

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Wynik spotkania otworzył w 58. minucie Mehdi Benatia po centrze Francka Ribery’ego. Minutę później na 2:0 podwyższył Arjen Robben. W 68. minucie Bayern prowadził już 3:0 za sprawą precyzyjnego uderzenia Roberta Lewandowskiego zza pola karnego. Strzelanie goli zakończył w 71. minucie Robben, notując swoje drugie trafienie w tym pojedynku.

Bawarczycy w dalszym ciągu pozostają liderem tabeli bez porażki w bieżących rozgrywkach ligowych. Augsburg mimo przegranej pozostaje na trzeciej pozycji.

***

Augsburg: Manninger – Verhaegh, Hong, Klavan, Baba – Baier – Bobadilla, Feulner, Altintop (Kohr 73′), Werner (Esswein 70′) – Djurdjić (Moelders 64′)

Bayern: Neuer – Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat – Rode, Alonso (Goetze 74′), Schweinsteiger (Hoejbjerg 72′) – Robben (Mueller 77′), Lewandowski, Ribery

Hertha Berlin Borussia Dortmund 1:0 (1:0)
Julian Schieber 40′

Borussia Dortmund po wygranej z TSG Hoffenheim zamierzała rozpocząć marsz w górę tabeli Bundesligi. W tygodniu gracze Juergena Kloppa zapewnili sobie również awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów z pierwszej pozycji w grupie D. Te wszystkie wydarzenia spowodowały, iż piłkarze mieli dużą motywację do wygranej.

Pierwsza połowa spotkania rozczarowała. Oba zespoły skupiły się na zabezpieczeniu własnej bramki. W efekcie z boiska wiało nudą. W 34. minucie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, który zastąpił kontuzjowanego Henricha Mchitarjana. Polski skrzydłowy nie popisał się kilka minut później, kiedy stracił piłkę, która kilka sekund później trafiła pod nogi Juliana Schiebera. Były gracz BVB najpierw ograł Sebastiana Kehla oraz Matiasa Hummelsa, a następnie pokonał Mitchella Langeraka.

Hertha BSC vs Borussia Dortmund

Podopieczni Juergena Kloppa w drugiej połowie gry nadal bili głową w mur. Gdy Borussia zdołała już stworzyć groźne okazje, na przeszkodzie stawał bardzo dobrze dysponowany bramkarz Herthy, Thomas Kraft. Golkipera drużyny z Berlina nie potrafił pokonać ani Mats Hummels, ani kilkukrotnie Ciro Immobile. Gospodarze utrzymali prowadzenie do końca spotkania i uciekli od strefy spadkowej. Ekipa z Dortmundu nadal jest cieniem samej siebie sprzed sezonu i zajmuje 16. pozycję w Bundeslidze, oznaczającą konieczność… gry w barażu o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.

***

Hertha: Kraft – Pekarik, Hegeler, Brooks, Schulz – Skjelbred (Hosogai 70′), Niemeyer – Ben-Hatira (van den Bergh 70′), Ronny (Lustenberger 82′), Beerens – Schieber

Borussia: Langerak – Piszczek, Subotić (Sahin 83′), Hummels, Schmelzer – Kehl (Ramos 46′), Bender – Aubameyang, Gundogan, Mchitarjan (Błaszczykowski 34′) – Immobile

Żółte kartki: Brooks, Kraft (Hertha) oraz Piszczek (Borussia)