fot. https://twitter.com/F1

Audi i Porsche dołączą do Formuły 1!

Marki z grupy Volkswagena Audi i Porsche dołączą do Formuły 1 – poinformował w rozmowie z agencją Reuters dyrektor wykonawczy niemieckiego koncernu samochodowego, Herbert Diess. Nie podał terminu, ale prawdopodobny jest rok 2026, gdy wejdą w życie nowe przepisy dotyczące silników.


Rozmowy o zainwestowaniu w Formułę 1 trwały w firmie z Wolfsburgu od kilku miesięcy. Według Herberta Diessa przeważył argument, że zyski dla koncernu będą większe niż koszty.

Na razie nie wiadomo, od którego roku niemieckie marki miałyby być obecne w Formule 1. Prawdopodobnie zwiążą się z zespołami aktualnie rywalizującymi w królowej motorsportu. Bardziej zaawansowane w poszukiwania partnera jest Porsche, które ma negocjować z Red Bullem. Z kolei Audi ma prowadzić rozmowy z McLarenem.

Jak powiedział Diess, po wejściu do Formuły 1 Porsche ograniczy udział w innych seriach wyścigowych.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl