fot. PAP/EPA

UEFA wykluczyła rosyjskie zespoły z rozgrywek w przyszłym sezonie

UEFA podtrzymała decyzję z 28 lutego i wykluczyła rosyjskie kluby i reprezentacje ze wszystkich europejskich rozgrywek, jakie odbędą się w przyszłym sezonie. Ponadto wniosek tamtejszej federacji piłkarskiej o zorganizowanie Euro w 2028 i 2032 r. został odrzucony.


28 lutego 2022 roku UEFA wykluczyła rosyjskie kluby z europejskich pucharów. Decyzja została podjęta po ataku wojsk Władimira Putina na Ukrainę. Teraz federacja ogłosiła kolejne decyzje w sprawie. Jedną z nich jest przedłużenie wspomnianego wykluczenia do końca sezonu 2022/23. Obejmuje ono także drużyny narodowe. Oznacza to, że Rosjanki nie wezmą udziału w Euro 2022, które odbędzie się w Anglii. Ich miejsce zajmą reprezentantki Portugalii, gdyż to one odpadły ze „Sborną” w barażach do turnieju. Co więcej, Rosjanie automatycznie zajmą ostatnie miejsce w Lidze B w Lidze Narodów. Jest to równoznaczne ze spadkiem na niższy poziom rozgrywek. Sankcje dotyczą również zespołów w niższych kategoriach wiekowych.

Odrzucono także starania rosyjskiej federacji piłkarskiej o organizację mistrzostw Europy, jakie planowane są na 2028 i 2032 rok. Wnioski strony rosyjskiej uznano za bezzasadne w kontekście obecnej sytuacji.

***

Pełna lista rozgrywek, z których wykluczono klubowe i narodowe zespoły Rosji: Liga Mistrzów, Liga Europy, Liga Konferencji Europy, Liga Młodzieżowa, Liga Narodów, młodzieżowe mistrzostwa Europy, mistrzostwa Europy kobiet, eliminacje mistrzostw świata kobiet, Liga Mistrzów kobiet, Puchar Regionów, rozgrywki młodzieżowe i futsalowe.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl