Serie A. Derby Italii na remis, Napoli górą w starciu z liderem

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie 8. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Interem Mediolan, a Juventusem Turyn zakończyło się bezbramkowym remisem i podziałem punktów. Goryczy porażki zaznała ACF Fiorentina, która poległa w Neapolu z miejscowym SSC Napoli (1:2), ale zachowała fotel lidera.

Inter-JuventusPierwsza część spotkania na Giuseppe Meazza zapowiadała świetny spektakl. Zarówno Inter, jak i Juventus raz po raz atakowali rywali i próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po przerwie obie ekipy nieco opadły z sił, a mecz nie był już tak emocjonujący. Ostatecznie derby Włoch zakończyły się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.

Znakomite widowisko stworzyli natomiast – do spółki z gośćmi z Florencji – piłkarze Napoli. Pojedynek toczył się w szybkim tempie z intensywną wymianą ciosów, szczególnie w drugich czterdziestu pięciu minutach. Prowadzenie tuż po powrocie na boisko miejscowym zapewnił Lorenzo Insigne.

Napoli vs FiorentinaNapoli vs Fiorentina

Do remisu zdołał doprowadzić Nikola Kalinić, któremu przy trafieniu asystował nieoceniony na początku obecnego sezonu Josip Ilicić, jednak już po dwóch minutach do siatki trafił Gonzalo Higuain i Fiołki musiały uznać wyższość gospodarzy. Całe spotkanie rozegrał Jakub Błaszczykowski, który wyróżnił się jednym groźnym strzałem w pierwszej części gry.

Roma vs EmpoliW sobotę zwycięstwo odniosła także aspirująca do tytułu mistrzowskiego AS Roma. Giallorossi z Wojciechem Szczęsnym w składzie pokonali na własnym stadionie Empoli, którego barw broni Łukasz Skorupski 3:1. 90 minut na boisku spędził także Kamil Glik. Kapitan Torino nie uchronił swojej drużyny od straty punktów. Turyńczycy zremisowali bowiem przed własną publicznością z Milanem 1:1.