
J. Szyszko: Rząd pracuje nad poprawą jakości powietrza
W Polsce powietrze wciąż jest silnie zanieczyszczone, ale rząd przygotowuje systemowe i prawne rozwiązania, które mają poprawić sytuację – zapowiedział w Sejmie minister środowiska Jan Szyszko.

W Polsce powietrze wciąż jest silnie zanieczyszczone, ale rząd przygotowuje systemowe i prawne rozwiązania, które mają poprawić sytuację – zapowiedział w Sejmie minister środowiska Jan Szyszko.

Państwo polskie totalnie zawiodło ws. Amber Gold – powiedział poseł Tomasz Rzymkowski. Przedstawiciel klubu Kukiz’15 w komisji śledczej badającej sprawę spółki był gościem radiowej Trójki.

Sejmowa Komisja do Spraw Petycji skieruje do rządu dezyderat m.in. z pytaniami o plany dotyczące regulacji ws. ochrony życia. To efekt petycji, którą wraz z gotowym projektem całkowicie zakazującym zabicia dziecka poczętego złożyła Polska Federacja Ochrony Życia.

Wszystko wskazuje na to, że to jest element jakieś prowokacji, która ma na celu poróżnienie Ukraińców z Polakami – powiedział dr Jarosław Szarek. Prezes IPN w rozmowie z portalem Radia Maryja odniósł się do aktu wandalizmu na polskim cmentarzu ofiar totalitaryzmu w Bykowni na Ukrainie.

„Musimy z tym walczyć. […] Polska należy do państw, gdzie na przestępstwo niepłacenia alimentów wszyscy machają ręką. […] W związku z tym mamy jedną z najgorszych statystyk niealimentacji w całej UE” – powiedział Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości w programie „Gość poranka” w TVP Info odniósł się do zmian w sferze sądownictwa oraz wymiaru sprawiedliwości.

W programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Marek Gróbarczyk podkreślił, że celem rządów Prawa i Sprawiedliwości jest odbudowa polskiego przemysłu stoczniowego. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wskazał na najbliższe cele polskiego przemysłu stoczniowego.

Francuzi pomogą nam zbudować okręty podwodne oraz korwety. Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała w tej sprawie z francuskim koncernem DCNS list intencyjny.

W auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się dzisiaj sympozjum pt.: „Oblicza dumy Polaków”. Konferencje z cyklu „Oblicza” organizowane są co roku z racji przypadającego w styczniu święta patrona dziennikarzy – św. Franciszka Salezego.

Armia jest integralną częścią organizmu narodowego, a gotowość obrony narodu ma być gotowością obrony wartości i cywilizacji – mówił minister Antoni Macierewicz podczas wystąpienia w WSKSiM na sympozjum „Oblicza dumy Polaków”.

Ks. bp Jan Zając, biskup senior archidiecezji krakowskiej, brat dziadka zamordowanej Heleny Kmieć w wywiadzie udzielonym TV Trwam przekazuje informacje, które dotychczas otrzymał po śmierci wolontariuszki.

Ruch Narodowy złoży dziś wniosek do komisji etyki poselskiej o ukaranie poseł Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus. Dwa dni temu w jednym z toruńskich liceów zakłóciła ona zorganizowaną przez Młodzież Wszechpolską prelekcję na temat historii Żołnierzy Niezłomnych.

W auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa sympozjum „Oblicza dumy Polaków”. Jak co roku naukowe spotkanie jest organizowane z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.
