Ruch Narodowy złoży wniosek do komisji etyki o ukaranie pos. Scheuring-Wielgus

Ruch Narodowy złoży dziś wniosek do komisji etyki poselskiej o ukaranie poseł Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus. Dwa dni temu w jednym z toruńskich liceów zakłóciła ona zorganizowaną przez Młodzież Wszechpolską prelekcję na temat historii Żołnierzy Niezłomnych.

Poseł Nowoczesnej wraz z grupą kilkunastu osób weszła na spotkanie i kilkakrotnie przerywała wypowiedź prelegentom. Towarzyszące jej osoby wznosiły okrzyki znieważające Żołnierzy Niezłomnych. Miały ze sobą transparenty z hasłami „Faszyzm nie, nacjonalizm nie”. Taką akcję posłanka zapowiedziała wcześniej na jednym z postali społecznościowych.

Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, podkreśla, że polityk Nowoczesnej próbowała narzucić we wspomnianej placówce lewicowo-liberalną cenzurę i poprawność polityczną.

– Na to wszystko nie może być zgody. Oczywiście poseł RP ma wśród przysługujących mu praw takie prawo jak interwencja poselska. Tylko poseł interweniujący w taki sposób, że zakłóca wykład o bohaterach Polski, że w pewien sposób zastrasza czy wywiera presję na szkołę, żeby ona nie zapraszała takich ludzi, którzy nie podobają się pani poseł Wielgus, to jest coś niebywałego. Dlatego uważam, że pani Scheuring-Wielgus powinna być ukarana przez sejmową Komisję Etyki Poselskiej i stosowny wniosek w dniu dzisiejszym w imieniu Ruchu Narodowego złożę – oświadczył Robert Winnicki.

Poseł Joanna Scheuring–Wielgus w 2015 r. miała pierwsze miejsce na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru w okręgu toruńskim. Zasłynęła już m.in. okrzykami o dyktaturze kobiet na tzw. czarnym marszu, szukaniem na sali sejmowej wicemarszałka prowadzącego obrady czy nagabywaniem dziennikarki TVP.

RIRM

drukuj