fot. rzecznik prasowy CBŚP

Warszawa: Mieli prawie 1,5 kg narkotyków na sprzedaż; zostali zatrzymani

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o to, że posiadali znaczną ilość narkotyków w celu wprowadzenia ich do obrotu – poinformowała rzecznik wolskiej policji, komisarz Marta Sulowska. Śledczy do sprawy zabezpieczyli prawie 1,5 kilograma substancji psychotropowych.

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy na warszawskiej Woli.

„Zorganizowane wspólnie działania przez policjantów doprowadziły do zatrzymania czterech mężczyzn w wieku od 23 do 38 lat podejrzewanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków” – poinformowała sierż. szt. Małgorzata Pychner z miejscowej komendy policji.

„Policjanci przeszukali lokal znajdujący się na warszawskich Włochach, w którym przebywali mężczyźni, i znaleźli liczne substancje koloru białego znajdujące się w workach foliowych, cztery wagi elektroniczne oraz kilkanaście pustych woreczków foliowych przygotowanych do porcjowania narkotyków” – przekazała.

Początkowo każdy z mężczyzn tłumaczył, że nie wiedział, skąd te substancje się tam wzięły.

„Okazało się jednak, że jeden z nich, 30-letni mężczyzna, posiadał kilka porcji substancji psychotropowej jeszcze przy sobie” – dodała.

Wszyscy podejrzani zostali zatrzymani.

„Zabezpieczone substancje zostały przekazane do laboratorium. Po zważeniu i zbadaniu ich okazało się, że jest to niemalże 1,5 kg substancji psychotropowej w postaci amfetaminy i substancji 3-CMC” – wyjawiła.

„Mężczyźni mieli wcześniej konflikt z prawem, byli poszukiwani i notowani za różne przestępstwa i przebywali w zakładach karnych, dwóch z nich kilkukrotnie” – poinformowała komisarz.

4 mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej w celu wprowadzenia ich do obrotu. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Za zarzucane im czyny może grozić do 12 lat więzienia.

PAP

drukuj