M. Jakubiak kandyduje na prezydenta stolicy pod hasłem „Potrafisz Warszawo”

„Potrafisz Warszawo” to hasło kandydata ruchu Kukiz’15 na prezydenta stolicy – Marka Jakubiaka. Polityk przedstawił również główne założenia swojego programu, które dotyczą m.in. tożsamości Warszawy i polityki mieszkaniowej miast.

Marek Jakubiak ogłosił swoje hasło wyborcze – „Potrafisz Warszawo” – na piątkowej konferencji prasowej. Nawiązuje ono do hasła ruchu Kukiz’15 „Potrafisz Polsko!”, które było wykorzystywane podczas kampanii prezydenckiej Pawła Kukiza w 2015 r. i kampanii parlamentarnej w tym samym roku.

Kandydat przedstawił tez główne tezy programu ruchu Kukiz’15 dla Warszawy. Są to m.in.: „Mieszkania są wasze”, która zakłada m.in. przywrócenie preferencyjnego wykupu mieszkań komunalnych za 10 proc. ich wartości, a także „Przywróćmy tożsamość Warszawie”, która dotyczy m.in. propozycji odbudowy zburzonego podczas II wojny światowej Pałacu Saskiego, czy uznanie za cmentarz wojenny terenu Reduty Ordona.

Kolejne punkty programu, opatrzone hasłami: „Twoje smart city”, „Warszawa bez korków”, „Warszawa bez wykluczeni” i „Zarabiaj w Warszawie”, będą przedstawiane i rozwijane na osobnych konferencjach prasowych.

W piątek przedstawiono również sztab wyborczy kandydata Kukiz’15 na prezydenta stolicy. W jego skład weszli m.in. kandydatki do Rady Warszawy: Lidia Sankowska-Grabczuk z Prawicy Rzeczypospolitej, która będzie pełnić funkcję rzecznik oraz Żaneta Jarząb, ponadto bliscy współpracownicy Jakubiaka: Piotr Bryczkowski i Tomasz Bartosiak oraz działaczka Kukiz’15 Jolanta Solarz. W sztabie jest także wiceprezes Browarów Regionalnych Jakubiak Irmina Ochenkowska, która prywatnie jest partnerką Marka Jakubiaka.

PAP/RIRM

drukuj