fot. PAP/Marcin Bielecki

PKW nie stwierdziła naruszeń prawa wyborczego

Państwowa Komisja Wyborcza nie stwierdziła naruszeń prawa wyborczego, które – w jej ocenie – mogłyby mieć wpływ na wynik głosowania i wynik wyborów.

Do najczęstszych naruszeń kampanii wyborczej należało umieszczanie materiałów wyborczych na ogrodzeniach bez zgody właścicieli posesji. Zdarzały się także przypadki umieszczania plakatów wyborczych na płotach posesji, na terenie których znajdowały się lokale obwodowych komisji wyborczych. Pojawiało się również wiele zgłoszeń niszczenia plakatów wyborczych. Samo głosowanie – jak napisano w sprawozdaniu zamieszczonym na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej – przebiegło bardzo spokojnie, bez poważniejszych incydentów. W dniu głosowania do obwodowych, jak i okręgowych komisji wyborczych wpłynęło niewiele skarg, pytań i uwag wyborców. Wybory do Sejmu i do Senatu obserwowali przedstawiciele OBWE.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl