fot. PAP/Tomasz Gzell

Na Wiśle powstał most pontonowy

Na Wiśle gotowy jest most pontonowy. Na przeprawie zostanie ułożony rurociąg, którym ścieki z lewobrzeżnej Warszawy trafią do oczyszczalni „Czajka” na prawym brzegu Wisły.

Mija tydzień odkąd doszło do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki do oczyszczalni „Czajka”. Te – decyzją władz stolicy – trafiły do Wisły.  Doprowadziło to do niebezpiecznej sytuacji, zagrażającej nie tylko środowisku, ale przede wszystkim człowiekowi. Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie rurociągu. Ma on zostać ułożony na nowym moście pontonowym. Przy pracy zaangażowanych jest ponad 170 żołnierzy wojsk inżynieryjnych. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że od wczoraj trwa zgrzewanie specjalnych rur, które utworzą rurociągi. W piątek pierwszym z nich mają popłynąć nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”. Drugi ma zostać uruchomiony w ciągu następnych dni.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl