Fot. GDDKiA

Kujawsko-pomorskie: Jeszcze w tym roku pierwsze drogi z Funduszu Dróg Samorządowych

Jeszcze w tym miesiącu w województwie kujawsko-pomorskim zostaną oddane do użytku pierwsze drogi, na które środki pozyskano z Funduszu Dróg Samorządowych – wskazuje wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wczoraj wiceminister inwestycji i rozwoju Anna Gembicka poinformowała, że łącznie w tym regionie złożono na dofinansowanie z Funduszu 45 wniosków na drogi powiatowe oraz 177 wniosków na drogi gminne.

Rządowe wsparcie dla kujawsko-pomorskiego wyniesie ok 230 mln zł. W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz zaznaczył, że Fundusz Dróg Samorządowych to program przełomowy.

– To program, który zmieni nasze kujawsko-pomorskie samorządy i gminy. Program długo oczekiwany i taki, który jest dla samorządów pewnym marzeniem, bo samorządy nie nadążają z budową infrastruktury. Skończyły się środki europejskie lub zostały skierowane one przez KE w zupełne inne dziedziny. Ten program wychodzi naprzeciw oczekiwaniom samorządów, ale przede wszystkim mieszkańców, którzy tych dróg oczekują – podkreślił Mikołaj Bogdanowicz.

Mikołaj Bogdanowicz poinformował też, że niektóre samorządy w kujawsko-pomorskim jeszcze przed rozstrzygnięciem naboru wybrały wykonawcę inwestycji.

Stąd – jak dodał – pierwsze drogi, na które trafią środki z Funduszu zostaną oddane do użytku już we wrześniu. W tym roku na rozwój dróg lokalnych w całej Polsce z Funduszu Dróg Samorządowych trafi 6 mld zł.

RIRM

drukuj