fot. pixabay.com

Woj. kujawsko-pomorskie: Kobieta jechała wózkiem inwalidzkim po pasie awaryjnym S5

Kujawsko-Pomorska policja w poniedziałek opublikowała nagranie z drogi ekspresowej S5, po której pasem awaryjnym jechała elektrycznym wózkiem 38-latka. Policjanci pomogli kobiecie bezpiecznie opuścić trasę.

„Do niecodziennej i niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek. Około godziny 14.30 do żnińskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące kobiety, która porusza się elektrycznym wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej S5 na wysokości Żnina. Niezwłocznie na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze drogówki. Policjanci w bezpieczny sposób pomogli kobiecie opuścić drogę szybkiego ruchu” – poinformowała sierż. szt. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Sierż. szt. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk zaznaczyła, że dzięki szybkim działaniom policjantów nie doszło do tragedii, a 38-letnia mieszkanka gminy Rogowo bezpiecznie wróciła do domu.

„Zgodnie z przepisami osoba korzystająca z wózka inwalidzkiego jest traktowana jak pieszy, a tym samym jest niedopuszczalne poruszanie się po drodze ekspresowej” – dodała.

PAP

drukuj