fot. PAP/Tytus Żmijewski

Konwencje wyborcze PiS w województwie kujawsko-pomorskim

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński przebywa dziś z wizytą w woj. kujawsko-pomorskim. Lider Zjednoczonej Prawicy bierze udział w konwencji wyborczej we Włocławku. Jarosław Kaczyński jeszcze dziś odwiedzi Bydgoszcz.

Jarosław Kaczyński przypomniał we Włocławku osiągnięcia obecnego rządu. Wśród nich skupił się w głównej mierze na kwestiach społecznych i wsparcia polskich rodzin.

– To są te osiągnięcia, o których mówimy bardzo często i słusznie, bo trzeba je przypominać. To naprawdę jakościowa zmiana, to przeszło 80 miliardów złotych rocznie wydatków, czyli poważny procent naszego PKB. To sytuacja, w której jeżeli chodzi o politykę prorodzinną, wydajemy na tę politykę około 4 proc. PKB rocznie, a to jest już sytuacja, która nas sytuuje w czołówce państw europejskich, jeżeli chodzi o poziom wydatków w stosunku do rocznej produkcji wszystkiego – powiedział prezes PiS.

W najbliższą sobotę planowana jest konwencja tematyczna Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Tym razem politycy partii rządzącej mają przedstawić propozycje dotyczące gospodarki.

RIRM

drukuj