Kujawsko-Pomorskie: Infolinia w urzędzie wojewódzkim dotycząca pomocy poszkodowanym

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy została uruchomiona specjalna linia telefoniczna, gdzie wszyscy chętni mogą zaoferować pomoc osobom poszkodowanym przez nawałnice.

Infolinia czynna jest w od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00, a w soboty i niedziele od godziny 10.00 do 16.00. Do dyspozycji są telefony: 52 349 75 68 i 52 349 74 07.

Zgłaszać się mogą osoby prywatne i firmy, które są w stanie przekazać poszkodowanym pomoc rzeczową, jak materiały budowlane potrzebne do odbudowy i naprawy zniszczonych domów czy elementy wyposażenia wnętrz.

Podobna infolinia czynna jest w Urzędzie Miejskim w Bydgoszczy. Oferty pomocy przyjmowane są przez całą dobę pod numerem 52 585 98 88. Pomoc można zgłaszać też na lub adres mailowy ([email protected]).

Ministerstwo Finansów w sobotę zapowiedziało, że wkrótce zostanie wydane rozporządzenie o zaniechaniu poboru podatku z tytułu darowizn dla poszkodowanych w nawałnicach.

W regionie kujawsko-pomorskim przed tygodniem nawałnice wyrządziły ogromne szkody. Według informacji wojewody Mikołaja Bogdanowicza zdiagnozowanych jest blisko 4 tys. uszkodzonych budynków, z tego 2,5 tys. budynków mieszkalnych.

PAP/RIRM

drukuj