fot. PAP

Od dziś droższe opłaty za przejazd A2

Od dziś zmieniają się stawki za przejazd płatnymi odcinkami autostrady koncesyjnej A2 między Nowym Tomyślem a Koninem. Kierowcy aut osobowych i motocykli za przejechanie tej trasy zapłacą łącznie 51 złotych, czyli o 3 złote więcej niż dotąd.

Przedstawiciele spółki Autostrada Wielkopolska informują, że wzrost opłat jest związany z koniecznością spłaty zadłużenia zaciągniętego na budowę autostrady, a także planowanymi inwestycjami.

Poseł Andrzej Adamczyk, wiceszef Sejmowej Komisji Infrastruktury powiedział, że za tę podwyżkę odpowiada minister transportu, ponieważ to podległa mu GDDKiA musiała ją wcześniej zaakceptować. Poseł dodał, że opłaty za autostrady w Polsce należą i tak do najwyższych w Europie.

– Jest to działanie – jak podatek do paliw – wymierzone w polskich kierowców. Tutaj się szuka tylko i wyłącznie pieniędzy w kieszeniach kierowców. Jeżeli koncesjonariusz mówi o tym, że musi rozbudować autostradę tylko i wyłącznie za pieniądze użytkowników tejże drogi, nie wnosi własnego kapitału, to jaka to jest koncesja? Jak działa ten system? To jest system nastawiony tylko i wyłącznie na drenaż pieniędzy z kieszeni polskich kierowców – powiedział  poseł PiS-u Andrzej Adamczyk.

Koszt przejazdu autostradą A2 na odcinku Nowy Tomyśl – Świecko pozostaje bez zmian.

RIRM

drukuj