RBN o wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski

Projekt doktryny cyberbezpieczeństwa Polski oraz priorytetowe zadania na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa w tym roku będą tematami dzisiejszego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Rada omówi też wnioski z ostatnich ataków terrorystycznych we Francji. Premier Ewa Kopacz zapewniała kilka dni temu, że Polsce nic nie grozi. Mówiła, że cały czas odbiera raporty od ABW, która odpowiada za zabezpieczenie antyterrorystyczne kraju.

Bogdan Święczkowski, były szef ABW podkreśla, że od ośmiu lat niszczone są polskie służby specjalne. Ekspert dodaje, że obecnie bazują one przede wszystkim na wymianie informacji z sojusznikami.

– Należy podejrzewać, że ten system w zakresie wczesnego ostrzegania, neutralizowania, zapobiegania, a później ewentualnego zatrzymywania, unieszkodliwiania ewentualnych terrorystów nie jest przygotowany i nie funkcjonuje. To są puste obietnice tego rządu, tego prezesa Rady Ministrów. Mamy ten festiwal obietnic od 8 lat. Na szczęście Polska nie stała się celem takich ataków terrorystycznych, bo gdyby się stała, to w moim przekonaniu byłaby to wielokrotnie większa tragedia niż we Francji, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii – tam, gdzie te zamachy zostały przeprowadzone – powiedział Bogdan Święczkowski.

Projekt doktryny cyberbezpieczeństwa RP przedstawia zagrożenia, ryzyka i szanse cyberbezpieczeństwa w wymiarze międzynarodowym i krajowym.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl