fot. twitter.com

Ponad 3 mld złotych na drogi samorządowe

Ruszył nowy nabór w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na 2021 rok. To kolejna odsłona rządowego programu. W przyszłym roku na dofinansowanie dróg samorządowych w Polsce trafią 3 mld 200 mln zł.

Wysokość wsparcia będzie uzależniona od dochodów poszczególnej gminy. Im niższy dochód, tym wyższe dofinansowanie. Maksymalnie może ono wynieść 80 proc. kosztów zadania. Można składać wnioski na budowę, przebudowę i remont dróg. Do samorządu województwa kujawsko–pomorskiego ma trafić ponad 150 mln zł.

O tym, jak zostaną zagospodarowane te pieniądze mówi wojewoda kujawsko–pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

– Przede wszystkim będzie można składać wnioski na przebudowę, remont i budowę drogi. Mogą to być zadania jednoroczne lub wieloletnie. W jednym zadaniu można ująć trzy odcinki dróg. Punktacja została już ustalona z konwentami starostów, wójtów, burmistrzów. Zapraszam wszystkie samorządy do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego potrzebnego dla samorządów i społeczności lokalnej programu – wyjaśnia wojewoda.

Wnioski na wsparcie zadań inwestycyjnych w samorządach gminnych i powiatowych należy złożyć do 14 sierpnia br. W ubiegłym roku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zrealizowano ponad 200 takich zadań.

RIRM

drukuj