fot. pixabay.com

W Holandii policja likwiduje coraz więcej nielegalnych wytwórni narkotyków

W Holandii w ubiegłym roku zlikwidowano o jedną czwartą więcej laboratoriów narkotykowych niż w 2019 roku – poinformowała w czwartek holenderska policja.

Kilka dni temu w Bennebroek niedaleko Amsterdamu funkcjonariusze zamknęli farmę konopi indyjskich znajdującą się w lodziarni. Jak informuje dziennik „De Telegraaf” znaleziono tam przeszło 350 roślin. Nazwa zamkniętej lodziarni – Pablo’s IJscobar – nawiązuje do imienia i nazwiska kolumbijskiego bossa narkotykowego Pablo Escobara; „ijs” to po niderlandzku lód.

Portal NOS poinformował w środę o odkryciu laboratorium narkotykowego w Brabancji. Znajdowało się ono na terenie gminy Zundert w starej szopie. Policjanci znaleźli tam również zwłoki mężczyzny.

To tylko wierzchołek góry lodowej – wynika z udostępnionego przez policję raportu dotyczącego narkotyków. W 2020 roku zlikwidowano w Niderlandach w sumie 108 laboratoriów narkotykowych, o jedną czwartą więcej niż w 2019 roku.

Policja wskazuje, że coraz części dochodzi do aresztowań meksykańskich techników laboratoryjnych, którzy przylatują pomagać holenderskim przestępcom w osiąganiu większej wydajności produkowanych narkotyków, przede wszystkim metamfetaminy.

PAP

drukuj