fot. KAS

Służby zlikwidowały trzy nielegalne kasyna; zatrzymano pięć osób

Funkcjonariusze mazowieckiej KAS wspólnie ze stołecznymi policjantami zlikwidowali trzy nielegalne kasyna. Podczas akcji zatrzymano pięć osób oraz zabezpieczono 15 automatów do gier – poinformowały wspólnie Mazowiecka KAS i Komenda Stołeczna Policji.

Jak przekazała rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska, w ostatnim czasie funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przy współpracy z policjantami Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili równolegle trzy akcje zlikwidowania nielegalnych kasyn.

„W lokalach znajdujących się w Warszawie i jej okolicach, zatrzymano łącznie 5 osób” – powiedziała, dodając, że zabezpieczono także 15 automatów do gier o niskich wygranych, klucze do automatów oraz pieniądze.

Z kolei rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak powiedział, że w działaniach brali udział policjanci zajmujący się przestępczością pseudokibiców.

„To pokazuje, że środowisko pseudokibiców próbuje działać w wielu obszarach. Obok przestępczości narkotykowej mamy do czynienia również z przestępczością gospodarczą” – podkreślił policjant.

Wskazał, że za posiadanie nielegalnych automatów oraz organizowanie gier hazardowych grożą surowe kary m.in. 100 tys. złotych grzywny od jednego automatu oraz do trzech lat więzienia.

„Mazowiecka KAS prowadzi akcje edukacyjne i informacyjne mające na celu pokazanie obywatelom, jak niebezpieczną rozrywką są gry hazardowe. Uzależnienie od hazardu rozwija się stopniowo, a jej pierwsza faza dotyczy głównie dzieci i nastolatków” – tłumaczyła natomiast Justyna Pasieczyńska.

„Pamiętajmy, że wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać pod numerem Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000 oraz na adres e-mail: [email protected]” – dodała.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl